Zwolennicy kryptowalut mają coraz większe poparcie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W miarę jak kryptowaluty są coraz częściej przyjmowane przez inwestorów instytucjonalnych, organy regulacyjne są nadal ostrożne.

  • Zwolennicy kryptowalut twierdzą, że zalecenia FATF mogą zagrozić zdecentralizowanej naturze monet opartych na blockchainie.

  • W związku z rosnącą popularnością kryptowalut, grupy wsparcia odnotowały wzrost liczby członków i darowizn.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Nawet gdy kryptowaluty cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych, regulatorzy wciąż postrzegają je w negatywnym świetle. Na szczęście grupy wspierające kryptowaluty zyskują nowych członków i otrzymują darowizny.

Ostatnio coraz więcej inwestorów instytucjonalnych wykazuje zainteresowanie oferowaniem aktywów opartych na kryptowalutach. Na początku zeszłego miesiąca Cboe Global Fund złożył wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby zaoferować Bitcoin exchange-traded fund (ETF). Firma już wcześniej w 2019 r. podjęła taką próbę, jednak z niepowodzeniem.

W dalszej części miesiąca podobne zgłoszenia nadeszły od Goldman Sachs i Fidelity Investments. Według analityków JP Morgan, zmienność Bitcoina spada, co według nich utoruje drogę do dalszej adopcji.

Przeszkody regulacyjne dla dalszej adopcji

Stała kontrola regulacyjna nadal pozostaje przeszkodą dla dalszej adopcji. W grudniu ubiegłego roku, Coinbase w tweecie potępił przepisy proponowane przez Departament Skarbu USA. Giełda Coinbase twierdziła, że Skarb Państwa “zmusi giełdy do zbierania, przechowywania i udostępniania rządowi danych osobowych związanych z transakcjami kryptowalutowymi”.

Niedawno Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) zaktualizowała swoje zalecenia dotyczące krypto wytycznych. Grupa obrońców kryptowalut Coin Center zwróciła uwagę na szereg problemów związanych z nowym projektem. Został on opisany jako nieuzasadniony nadzór nad “podmiotami nie podlegającymi obowiązkowi powierniczemu”. Podkreślono również, że przyszłe kary byłyby skrajnie surowe. Grupa zauważyła również, że gromadzenie danych wpłynęłoby na prywatność osobistą i prawa konstytucyjne.

Zwolennicy kryptowalut otrzymują wsparcie

Od grudnia 2020 roku Coin Center zebrał ponad 300 000 USD w małych porcjach kryptowalut od głównie indywidualnych darczyńców. Firma z siedzibą w Waszyngtonie otrzymała również 1 milion dolarów od CEO spółki Square – Jacka Dorseya i 2 miliony dolarów od firmy iwnestycyjnej Grayscale Investments.

Według dyrektora wykonawczego Coin Center, Jerry’ego Brito, grupa oszczędza pieniądze “na wojnę”. Przewiduje on, że spółka potrzebuje gotówki, aby stoczyć większą bitwę lobbingową lub złożyć pozew w sprawie nowych przepisów. Brito powiedział:

Naszym zadaniem jest powiedzieć absolutnie, że istnieje tutaj prawdziwe ryzyko i że wszyscy musimy współpracować, ale nie wyciągać dziecka z kąpieli razem z wodą.

Tymczasem stowarzyszenie handlu kryptowalutami Blockchain Association odnotowało wzrost liczby członków. Ich ilość od grudnia wzrosła o 10 i teraz wynosi 34. Liczba pracowników stworzyszenia również się podwoiła. Członkami Blockchain Association są między innymi Binance.US i Ripple Labs. Chcą one wnieść wkład do stowarzyszenia, aby pomóc w poprawie wizerunku Bitcoina na świecie.

Według dyrektora wykonawczego Blockchain Association Kristin Smith, zmiana nastawienia regulatorów może być największym wyzwaniem dla jego adopcji w głównym nurcie. “My w branży uważamy, że jest to ogromnie problematyczne” – powiedziała.

Smith powiedziała, że proponowane regulacje nałożyłyby nieuzasadnione obciążenia nadzoru na inwestorów i operatorów sieci kryptowalutowych. To ostatecznie utrudniłoby niektórym usługom pozostanie zdecentralizowanymi. “To mija się z całym sensem tej innowacji” – powiedziała Smith. Wcześniej Smith mówiła o “prowadzeniu czarującej ofensywy” z nowymi regulatorami administracji Bidena, aby udaremnić te regulacje.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now