Zrealizowana cena ETH osiąga dwuletni szczyt

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Zrealizowana cena Ethereum właśnie osiągnęła dwuletni szczyt.

  • Zrealizowana cena wyliczana jest na podstawie zrealizowanej kapitalizacji.

  • Wczoraj adresy ETH przechowujące przynajmniej 1 ETH osiągnęły ATH.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według firmy analitycznej Glassnode, zrealizowana cena Ethereum właśnie osiągnęła dwuletni szczyt na poziomie 287,09 dolarów.

Ethereum ostatni szczyt jeżeli chodzi o zrealizowaną cenę odnotowało – wraz z Bitcoinem – miesiąc temu. Od tego czasu wzrosła ona o 11,7%.

Zrealizowana cena nie dotyczy aktualnej ceny kryptowaluty notowanej na giełdach, lecz wartości monet, które są aktywnie wykorzystywane. Metryka, zaproponowana po raz pierwszy przez firmę Coin Metrics, jest przydatna, ponieważ monitoruje wartość aktywnej kryptowaluty i nie uwzględnia zagubionych monet.

Zrealizowana cena wyliczana jest na podstawie zrealizowanej kapitalizacji. Zrealizowana kapitalizacja z kolei oblicza całkowitą wartość sieci, biorąc pod uwagę iloczyn sumy wszystkich ostatnich zarejestrowanych podczas handlu monet. Zrealizowaną cenę oblicza się dzieląc zrealizowaną kapitalizację przez aktualną podaż.

Liczba adresów przechowujących > 1 ETH osiąga ATH

Zrealizowana cena Ethereum nie jest jedyną metryką, która idzie w górę. Wczoraj Ethereum osiągnęło ATH liczby adresów przechowujących przynajmniej 1 ETH

Jednak co najważniejsze, rośnie także cena ETH. Obecnie za jeden token musimy zapłacić 598 dolarów i według danych CoinMarketCap, jego wartość wzrosła o 8% w ciągu ostatniego tygodnia.

Wzrost ceny ETH wynika nie tylko z rosnącej ceny Bitcoina, ale również z ogromnego wzrostu popularności platform DeFi, które zazwyczaj są zbudowane w oparciu o sieć Ethereum. Na cenę z całą pewnością miał wpływ także start fazy 0 Ethereum 2.0

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now