Zespół Shiba Inu (SHIB) ostrzega przed SCAMem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Zespół Shiba Inu zwrócił uwagę opinii publicznej na scam, wyłudzający od ludzi ich fundusze.

  • Odbywa się on za pośrednictwem różnych platform mediów społecznościowych i platform komunikacyjnych.

  • W momencie pisania tego artykułu SHIB traci 6,95 procent w ciągu doby i oscyluje w granicach 0,00004337 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zespół Shiba Inu zwrócił uwagę opinii publicznej na scam, wyłudzający od ludzi ich fundusze. W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze w dniu 21 listopada, zespół zauważył, że odbywa się on za pośrednictwem różnych platform mediów społecznościowych. Co więcej, oszuści oszukują również ludzi na innych platformach komunikacyjnych.

Sponsorowane Sponsorowane

Ostrzeżenie o oszustwie: Zespół Shiba Inu zajmuje się sytuacją

W ogłoszeniu zespół projektu zwrócił uwagę opinii publicznej na fałszywą grupę Shiba Telegram, która jest udostępniana w mediach społecznościowych. Oszuści podszywają się pod oficjalne konta projektu, tworząc jednocześnie fałszywych użytkowników. Ponadto, odpowiadają też na ogólne posty. Aby zwabić ofiary, wykorzystują również hashtagi: #SHIB, #SHIBARMY, #LEASH, #SHIBARMY i #BONE.

Scammerzy wzywali społeczność i zapowiadali “WIELKIE WYDARZENIE” dla społeczności Shiba Inu. Zespół “miał oczekiwać”, że ludzie “wezmą w nim udział”. W filmie dołączonym do ostrzeżenia możemy zobaczyć następujące slogany:

Sponsorowane Sponsorowane

NIE MA: SHIBA BREAKING NEWS! BIG EVENT! NIE MA: SHIBA AIRDROP! NIE MA: SHIBA BONUS! NIE MA: SHIBA GIVEAWAY! NIE MA: SHIBA GIFT GLOBALNIE!

Według oficjalnego konta ekosystemu SHIBA na Twitterze, społeczność jest proszona o “zachowanie czujności”. Ponadto, zespół ostrzegł, że nikt nie powinien dzielić się prywatnymi szczegółami dotyczącymi swojego konta, takimi jak klucze do portfela. Takie szczegóły są osobiste i nie powinny być udostępniane komukolwiek. Zespół doradził ponadto, aby nie dzielić się z nikim swoimi adresami e-mail lub hasłami. Co więcej, społeczność Shiba Inu nie powinna dołączać do fałszywych grup Telegram ani wysyłać tokenów oszustom. W dalszej części ostrzeżenia stwierdzono:

NIE ODPOWIADAJ NA BOTY LUB FAŁSZYWE KONTA NA MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. BLOKUJ, ZGŁASZAJ I BĄDŹ CZUJNY.

W momencie pisania tego artykułu SHIB traci 6,95 procent w ciągu doby i oscyluje w granicach 0,00004337 USD. Kryptowaluta spadła również o 28,61 procent w swoim 24-godzinnym wolumenie handlowym. Shiba Inu w ciągu ostatnich miesięcy była notowana na różnych giełdach kryptowalutowych. Cyfrowe aktywo handluje już na popularnych platformach, takich jak m.in. Binance, Coinbase i Crypto.com.

Petycja w sprawie notowania SHIB na Robinhood

Aby rozszerzyć swój zasięg dalej, użytkownicy stworzyli petycję, której celem jest wprowadenie SHIB na Robinhood. Zgodnie z petycją, Robinhood powinien cieszyć się możliwością bycia pierwszym tradycyjnym brokerem, który wejdzie na pokład SHIB. Obecnie posiada ona blisko 538 tysięcy sygnatariuszy. Jej celem jest jednak 1 000 000 osób. Komentując rosnącą liczbę sygnatariuszy, twórca petycji, Tristan Luke, napisał:

W tej aktualizacji pomyślałem, że pomocne może być skupienie się na kamieniach milowych. Jesteśmy blisko osiągnięcia 1 miliona unikalnych portfeli Shib. Biorąc pod uwagę krótki czas istnienia tego tokena, to bardzo dobrze.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz