Zamknięcie giełd w Korei Południowej może pozostawić inwestorów z pustymi rękoma

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Jako że dwie trzecie giełd kryptowalutowych w Korei Południowej przygotowuje się do zamknięcia z powodu zmian regulacyjnych, inwestorzy mogą stracić do 3 bilionów KRW (2,6 miliarda dolarów).

  • Zagraniczne i lokalne giełdy w Korei Południowej mają czas do 24 września, aby zarejestrować się jako legalne platformy, zgodnie z Południowokoreańską Komisją Usług Finansowych.

  • Ponieważ większość lokalnych giełd walczy o spełnienie niezbędnych warunków, prawie 40 z około 60 operatorów kryptowalut w Korei Południowej spodziewa się zamknięcia.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ponieważ dwie trzecie południowokoreańskich giełd kryptowalutowych przygotowuje się do zamknięcia z powodu zmian regulacyjnych, inwestorzy mogą stracić do 3 bilionów KRW (2,6 miliarda dolarów).

Sponsorowane

Sponsorowane

Zagraniczne i lokalne giełdy w Korei Południowej mają czas do 24 września, aby zarejestrować się jako legalne platformy. Zgodnie z Południowokoreańską Komisją Usług Finansowych. Jednak większość lokalnych giełd ma problemy ze spełnieniem niezbędnych warunków. W związku z tym prawie 40 z około 60 operatorów kryptowalut w Korei Południowej przewiduje konieczność zamknięcia.

Oczekuje się ogromnych strat inwestorów z zawieszonym handlem i zamrożonymi aktywami na wielu małych giełdach. Ochrona klientów prawdopodobnie nie będzie priorytetem tych giełd w obliczu rychłego zamknięcia.
Powiedział Cho Yeon-Haeng, prezes Korea Finance Consumer Federation.

Sponsorowane

Sponsorowane

Trudne wymagania dla giełd kryptowalutowych

Jednym z wymogów niezbędnych do tego, aby giełda kryptowalutowa uzyskała licencję jako legalna platforma handlowa, jest partnerstwo z lokalnym bankiem. Muszą to zrobić, aby otworzyć konta bankowe z prawdziwym nazwiskiem dla swoich klientów. Jednak lokalni kredytodawcy wahają się, czy to zrobić, obawiając się narażenia na pranie brudnych pieniędzy.

Giełdy w innych krajach również napotkały podobne trudności w utrzymaniu relacji z instytucjami finansowymi. Na przykład w Australii, wielu traderów kryptowalutowych i giełd miało trudności ze znalezieniem nowych kredytodawców po tym, jak zostały one porzucone przez swoje banki. Na początku tego roku nieformalna prośba Reserve Bank of India, aby banki zerwały więzi z firmami kryptowalutowymi, doprowadziła do problemów z przetwarzaniem płatności dla kilku najbardziej znanych giełd w kraju.

Zabójca monet Kimchi

Do tej pory około 20 giełd spełniło niektóre z warunków regulacyjnych, tworząc systemy bezpieczeństwa dla danych osobowych. Należą do nich cztery największe giełdy w Korei Południowej, Upbit, Bithumb, Korbit i Coinone. Odpowiadają one za ponad 90% całkowitego wolumenu handlu w kraju. Jednak insiderzy branży twierdzą, że wiele z nich nadal będzie walczyć o przetrwanie, ze względu na ograniczony rozmiar ich działalności.

Wszechobecne zamknięcie mniejszych giełd może również wyeliminować 42 monety “kimchi”, według szacunków Kim Hyoung-Joong, szefa Centrum Badań nad Kryptowalutami na Uniwersytecie Koreańskim. Te alternatywne waluty cyfrowe są notowane na lokalnych giełdach i handluje się nimi głównie w wonach koreańskich. Jeden z ekspertów przewiduje, że przed upływem terminu nastąpi sytuacja podobna do rajdu na banki, ponieważ inwestorzy będą się spieszyć, aby spieniężyć swoje udziały w tych lokalnie notowanych altcoinach.

Według FSC, giełdy, które nie spodziewają się spełnić warunków regulacyjnych, powinny powiadomić swoich klientów o możliwym zamknięciu do 17 września.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz