Założyciel OKEx aresztowany przez policję

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Założyciel OKEx Star Xu jest podobno w policyjnym areszcie.

  • OKEx został zmuszony do zablokowania wypłat na swojej platformie.

  • Cena BTC w niebezpieczeństwie spadku poniżej $11 000 w trakcie dochodzenia prowadzonego przez OKEx.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wewnętrzne powikłania giełdy OKEx przybrały zupełnie nowy obrót. Wg. doniesień założyciel firmy znajduje się w areszcie policyjnym.

Jak podały chińskie media Caixin w dniu 16 października, wg. wewnętrznych źródeł, policja aresztowała założyciela OKEx Star Xu wcześniej w październiku. Xu podobno nie stawił się do pracy w ciągu ostatnich kilku dni.

Jak wcześniej informował BeInCrypto, OKEx nagle zablokował możliwość dokonywania wypłat na swojej platformie w dniu 16 października. Wiadomość pojawiła się bez uprzedzenia, co spowodowało tankowanie ceny Bitcoina (BTC).

Zgłoszone aresztowanie Xu prawdopodobnie potwierdza spekulacje na temat wewnętrznych problemów na giełdzie. OKEx CEO Jay Hao w stanowisku na chińskiej platformie mediów społecznościowych Weibo ujawnił, że powiernicy prywatnych kluczy platformy mieli “problemy osobiste”. Zgodnie z komunikatem Hao, problemy te nie miały wpływu na działalność firmy, a fundusze użytkowników pozostały bezpieczne.

We wrześniu 2018 roku, policja w Szanghaju zatrzymała założyciela OKEx na przesłuchanie w sprawie jego podejrzeń o udział w oszustwie dotyczącym monet WFEE.

Cena Bitcoina spadła o ponad 2% w związku z informacjami o założycielu OKEx znajdującym się w areszcie policyjnym i platformie będącej przedmiotem dochodzenia.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now