Zakupy kryptowalut w Brazylii przekraczają 4 miliardy dolarów w 2021 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Aktywa cyfrowe stały się ważne dla brazylijskiej gospodarki, ponieważ stanowią zabezpieczenie przed zawirowaniami gospodarczymi.

  • Młoda i nieubankowiona populacja Brazylii przyczyniła się do wzrostu popularności aktywów kryptograficznych.

  • Obecnie trwają rozważania nad regulacjami, które ułatwią i zabezpieczą zakupy i inwestycje w aktywa cyfrowe.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według danych dostarczonych przez bank centralny Brazylii, mieszkańcy zakupili kryptowaluty o wartości 4,27 mld USD w 2021 roku. W trudnym klimacie gospodarczym, który Brazylia doświadczyła w następstwie pandemii koronawirusa, wielu obywateli zwróciło się do aktywów cyfrowych jako rodzaj zabezpieczenia przed inflacją, hiperinflacją i cyklami deflacyjnymi.

Sponsorowane Sponsorowane

Znamienne miesiące w zakupie kryptowalut to 579 mln USD w kwietniu, 756 mln USD w maju, 695 mln USD w czerwcu i 583 mln USD w lipcu. Łącznie zakupy osiągnęły wartość 4,27 mld USD, gdy Bitcoin w październiku 2021 roku ponownie przekroczył poziom 60 000 USD.

To nieubankowieni oraz młodsi demografi napędzają główne zainteresowanie. Ale także narodziły się spekulacje, że Brazylia może przyjąć Bitcoina jako prawny środek płatniczy, jak jej siostrzany kraj w Ameryce Południowej, Salwador.

Bruno Serra, dyrektor ds. polityki monetarnej banku centralnego, twierdzi, że Brazylijczycy posiadają 50 miliardów dolarów w aktywach cyfrowych. To jest o 34 miliardy dolarów więcej niż łączna wartość ich udziałów w amerykańskich akcjach.

Sponsorowane Sponsorowane

Stanowisko Brazylii w sprawie regulacji kryptowalut

Brazylia nie jest krajem, który zajął twarde stanowisko wobec kryptowalut i nie pragnie jego zakazania. Są osoby odpowiedzialne za tworzenie przepisów, które debatują nad projektem ustawy, która ma na celu uregulowanie sektora.

Postępowe podejście tego kraju do kryptowalut obejmuje notowania funduszy ETF opartych na kryptowalutach na brazylijskich giełdach. Bitcoinowy ETF był notowany na giełdzie w Sao Paulo, a Ethereum ETF został uruchomiony przez QR Capital.

Serra powiedział, że władze monetarne Brazylii mają kontrolowany rynek walutowy, który sprawia, że jest świadomy transakcji związanych z kryptowalutami. Istnieją kontrakty walutowe dla wszystkich takich transakcji.

Przeniesienie własności aktywów kryptowalutowych między rezydentami i nierezydentami zaczęło być zgłaszane przez bank centralny w sekcji “towary” w bilansie płatniczym w sierpniu 2021 roku. Aktywa kryptowalutowe są uważane za aktywa niefinansowe i wytworzone, zgodnie z metodologią zalecaną przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Regulacja służy wykorzenieniu sprawców

Nie wszystko jednak jest w słońcu i różach. Regulacje musiały poradzić sobie z elementami przestępczymi. Te obiecują nierealistyczne zyski z inwestycji w kryptowaluty, a także z działaniami związanymi z praniem brudnych pieniędzy. Na początku października 2021 roku brazylijska Câmara dos Deputados przyjęła odpowiednią ustawę. Ma ona na celu przykręcenie śruby przestępstwu prania pieniędzy przy użyciu kryptowalut.

Kary za pranie pieniędzy obejmują oddanie 66,6% środków, a także karę więzienia na minimum cztery lata. Dochodzenie przeprowadzone przez policję federalną regionu Rio ujawniło pranie ponad 28 milionów USD. Funkcjonariusze skonfiskowali pieniądze ze schematu krypto-ponzi i dokonali aresztowań.

Na początku sierpnia doręczono ponad 30 nakazów przeszukania i konfiskaty.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz