Zakazy w Chinach wcale nie są złe – uważa szef Facebook Financial

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ostatnie spadki są w dużej mierze przypisywane zakazom kopania kryptowalut wprowadzanych w Chinach.

  • David Marcus z Facebooka uważa, że w rzeczywistości zakazt w Chinach to wspaniała zmiana dla Bitcoina.

  • Według niego, relokacja zapewni bowiem większą decentralizację.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W ciągu ostatnich 7 dni Bitcoin stracił prawie 20 procent swojej wartości. Na początku tygodnia pierwotna kryptowaluta testowała dolne granice 32 000 USD, aby wczoraj spaść poniżej 30 000 USD. Spadek ten został w dużej mierze przypisany zakazom kopania kryptowalut wprowadzanych w Chinach.

Sponsorowane

Sponsorowane

W ostatnich tygodniach chiński rząd zobowiązał się do zwalczania kryptowalut, powołując się na obawy o środowisko, brak wartości i wykorzystywanie ich do finansowania nielegalnej działalności. Ale czy rozprawienie się z górnictwem jest czymś absolutnie złym? David Marcus z Facebooka uważa, że w rzeczywistości jest to wspaniała zmiana dla Bitcoina.

Według niektórych raportów, Chiny odpowiadają za większą część hash rate’u Bitcoina. Jest to bardzo niebezpieczny poziom koncentracji, zwłaszcza w kraju, który jest pod kontrolą reżimu. David Marcus, który jest obecnie szefem Facebook Financial i członkiem zarządu projektu Diem, napisał na Twitterze, że przeniesienie mocy wydobywczej Bitcoina z Chin do USA i innych regionów to coś dobrego. Relokacja zapewni bowiem większą decentralizację.

Sponsorowane

Sponsorowane

W ciągu ostatnich kilku tygodni niektóre stany w USA wzmogły swoje wysiłki, aby przyciągnąć krypto firmy, w szczególności te zajmujące się miningiem.

Społeczność generalnie zgadza się z tym sentymentem. Wiele osób uważa, że jest to tylko tymczasowy spadek, który w dużej mierze jest przesadną reakcją. Jeśli wydobycie Bitcoin jest rozproszone po całym świecie, zapewnia to, że w przyszłości zmiana regulacji w jednym regionie nie będzie miała tak ogromnego wpływu, jaki obserwujemy teraz.

Co dalej z Bitcoinem?

Reakcja cenowa zaskoczyła nie tylko szefa Facebooka, ale również Jima Cramera z CNBC. Przywołując przykład złota, Cramer zastanawiał się dlaczego upadek górnictwa Bitcoina doprowadził do załamania cen, zamiast ich wzrostu z powodu niedoboru.

Cramer wyjaśnił, że obecny kryzys powinien pokazać ludziom, że istnieje niedobór BTC. To z kolei powinno zachęcić inwestorów do gromadzenia większej ilości monet. Jego zdaniem tak właśnie jest przypadku złota, a jak wiemy Bitcoin często nazywany jest “cyfrowym złotem”. Dlatego też uważa on, że obecny krach rynkowy nie jest w całości oparty o chiński FUD. Cramer twierdzi, że Bitcoin nie pójdzie w górę z powodów strukturalnych.

Niektórzy spekulują, że chiński rząd boi się kryptowalut, które podważają jego władzę. Być może Państwo Środka chce osłabić pozycje kryptowalut przed uruchomieniem CBDC. W ten sposób chcą zapewnić sukces swojemu cyfrowemu juanowi.

Po krótkim zejściu poniżej 30 000 USD, Bitcoin odzyskał trochę impetu i z powrotem powrócił powyżej 32 000 USD. Pomimo krachu, znany analityk i twórca modelu stock-to-flow – PlanB jest nadal optymistą. Twierdzi on bowiem, że Bitcoin zakończy rok na poziomie 135 000 USD.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz