Zainteresowanie Ethereum najwyższe od 2018 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ethereum osiąga nowe rekordy i to nie tylko cenowe.

  • Liczba wyszukań fraz związanych z drugą najstarszą kryptowalutą osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2018 roku.

  • Wpływ na wzrost zainteresowania może mieć rosnąca cena, Ethereum 2.0 oraz wejście na rynek instytucji.

  • Wzrost cen zwykle zbiega się ze wzrostem liczby wyszukiwań, a spadek cen zwykle zbiega się ze spadkiem zainteresowania w Google Trends.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ethereum osiąga nowe rekordy i to nie tylko cenowe. Liczba wyszukań fraz związanych z drugą najstarszą kryptowalutą osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2018 roku.

Według danych z Google Trends, od października 2020 roku, każdego dnia amerykanie coraz bardziej interesują się Ethereum. Popularność tej kryptowaluty w USA osiągnęła najwyższy poziom w tym roku.

Sytuacja wygląda podobnie w innych częściach świata. Wzrost popularności Ethereum na świecie jest imponujący, a liczba wyszukań przekroczyła poziomy z lat 2020 i 2019. Najwięcej zapytań o drugą największą kryptowalutę pochodzi z Kosowa, Macedonii i Nigerii.

Wyszukiwania frazy “Ethereum” na świecie, źródło: Google Trends

Wygląda na to, że ETH podąża za zachowaniem całego rynku. Zainteresowanie Bitcoinem także osiąga szczyty, a inne altcoiny zaczynają pojawiać się w Google Trends.

Zainteresowanie BTC vs ETH, źródło: Google Trends

Dlaczego rośnie zainteresowanie?

Ostatnie wzrosty zainteresowania mogą wynikać z kilku powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście cena ETH. Druga co do wielkości kryptowaluta przechodzi przez byczy cykl, zdobywając poziomy podobne do tych sprzed 2 lat. I choć wciąż daleko jej do dotknięcia ATH, pojawia się wiele spekulacji na temat jej przyszłości.

Innym powodem jest aktualizacja do Ethereum 2.0. Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej kluczowych wydarzeń w branży. Ethereum jest infrastrukturą, w której działają prawie wszystkie projekty DeFi, a także większość dAppów, tokenów NFT i innych rodzajów produktów.

Aktualizacja do wersji Ethereum 2.0 zmieni algorytm konsensusu z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) i jednocześnie zwiększy skalowalność sieci.

Trzecim powodem dla którego wzrosło zainteresowanie, jest wejście w branżę inwestorów instytucjonalnych. Przykładem może być PayPal, który ogłosił wsparcie dla transakcji Ethereum.

Czy istnieje korelacja między cenami a zainteresowaniem?

Chociaż nie ma dowodów, które pozwoliłyby na wykazanie korelacji między ceną, a zainteresowaniem, fakty zdają się na to wskazywać. Wzrost cen zbiega się ze wzrostem liczby wyszukiwań, a spadek cen zwykle zbiega się ze spadkiem zainteresowania w Google Trends.

Trudno jednak stwwierdzić, czy wzrost zainteresowania Ethereum powoduje kolejny byczy trend lub czy ludzie rzeczywiście wyszukują “Ethereum” dopiero po wzrostach.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now