Z rynku wyparowuje 110 mln USD. Bitcoin w korelacji z amerykańską giełdą

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin znowu odnotował spadek do poziomu nieco poniżej 46 000 USD.

  • Cena pierwotnej kryptowaluty koreluje z rynkiem akcji w USA.

  • Wieloryby cały czas akumulują krypto pomimo spadającej ceny.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zaledwie kilka dni po zbliżeniu się do poziomu 53 000 USD, Bitcoin znowu odnotował spadek do poziomu nieco poniżej 46 000 USD. Wygląda na to, że cena sztandarowej kryptowaluty koreluje z rynkiem akcji w USA.

Jak niemal zawsze i w tym przypadku ucierpiały altcoiny. Ethereum spadło poniżej 1500 USD, a BNB zmaga się z poziomiem 220 USD.

Korelacja BTC z amerykańską giełdą

Po odbiciu się od ostatniej korekty, BTC poruszał się w okolicach 53 000 USD. Od tego czasu aktywo straciło jednak swój impet i dość szybko odwróciło trajektorię.

Doprowadziło to do wczorajszego zejścia poniżej psychologicznej bariery 50 000 USD. Niedźwiedzie jednak na tym nie poprzestały i kontynuowały presję sprzedażową. To spowodowało spadek do najniższego poziomu 46 300 USD.

Chociaż kryptowaluta odzyskała część wartości i aktualnie handluje po 47 000 USD, to nadal jest na niemal 5-procentowym minusie od wczoraj. Może to mieć związek z amerykańskimi rynkami akcji, które w tym tygodniu nie radziły sobie zbyt dobrze. Trzy najważniejsze amerykańskie indeksy giełdowe, czyli Dow, S&P 500 i Nasdaq, zamknęły wczorajsze notowania na czerwono.

Co jednak ciekawe, dane z CryptoQuant sugerują, że inwestorzy instytucjonalni cały czas kupują BTC, nawet gdy spada cena. Firma analityczna wychwyciła kolejną już pokaźną wypłatę środków z Coinbase do portfeli powierniczych, w których znajduje się ponad 12 000 bitcoinów (około 580 milionów dolarów).

Sytuacja na rynku altcoinów

Alternatywne monety podążają na południe za swoim liderem. Najwięcej, bo aż 6% w ciągu doby straciło Ethereum, spadając poniżej 1500 USD.

Alty z pierwszej dziesiątki, które również krawią to: Cardano (-5%), Binance Coin (-8%), Polkadot (-10%), Litecoin (-7%), Chainlink (-11%) i Bitcoin Cash (-7%). Ripple jest jedynym wyjątkiem z pierwszej dziesiątki. XRP utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie cenowym co wczoraj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now