Yearn Finance proponuje restrukturyzację opłat i nagród po spadku TVL

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Yearn Finance proponuje lepsze stawki dla strategów.

  • Skarbce nie działają prawidłowo, a płynność spada.

  • TVL spadła o 60% od początku września, YFI / USD o 75%.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Protokół Yearn Finance DeFi zaproponował zmiany w swojej strukturze opłat i nagród, aby przyciągnąć lepszych programistów i strategów w miarę spadku płynności na platformie.

Yearn Finance działa w oparciu o założenie, że poszukuje najlepszych zysków poprzez ciągle zmieniające się zarządzanie strategiami, które oszczędza inwestorowi czas i koszty samodzielnego przeprowadzania tych badań.

Po wprowadzeniu na rynek odniósł ogromny sukces, oferując ogromne czterocyfrowe zbiory dla niektórych strategii, które z czasem stały się nie do utrzymania i wymagały zmiany.

Skarbiec YETH jest tego dobrym przykładem, ponieważ początkowo oferował ponad 100% roczny zwrot z depozytów ETH, ale upadł do mniej niż 0,5%, gdy strategia się rozpadła i płynność opuściła pulę.

W swojej najnowszej propozycji Yearn zasugerował, że nagrody dla strategów są zbyt niskie, zalecając podwyżkę, aby przyciągnąć najlepszych programistów do platformy.

Więcej zachęt dla strategów Yearn Finance

Stratedzy obecnie otrzymują 0,5% zysku ze swojej strategii, ale może to okazać się mniejsze niż to, co wydali, zwłaszcza teraz, gdy zyski spadły z ich szalonych poziomów kilka miesięcy temu.

Opłata jest obliczana na podstawie 0,5% opłaty za wypłatę dla dostawców płynności opuszczających sejfy. We wniosku dodano, że niedopłacanie strategów może skutkować poszukiwaniem krótkoterminowych zysków i pomijaniem zabezpieczeń lub testowania.

Skarbce V2, które są obecnie w fazie rozwoju, będą miały wiele strategii dla każdego skarbca, dzieląc zarządzane zasoby i oferując bardziej realistyczne zwroty. Po przetestowaniu kilku różnych modeli opłat, programista „Banteg” stwierdził, że opłata za zarządzanie byłaby lepsza niż obecna opłata za wypłatę: „Dziś dowiedziałem się, że 2% opłaty za zarządzanie byłoby 4x tańsze niż 0,5% opłaty za wypłatę”.

Jednak zasugerowano, że opłata za zarządzanie w wysokości 2% byłaby szkodliwa dla dostawców płynności, gdyby strategia przestała być opłacalna, a skarbiec zacznie osiągać gorsze wyniki, podobnie do sytuacji, która rozwinęła się w przypadku skarbców YETH.

Znalezienie równowagi między jednoczesnym nagradzaniem dostawców płynności i strategów okazuje się być wyzwaniem.

Aktualizacja zblokowanej wartości całkowitej Yearn Finance

Całkowita wartość zablokowana w Yearn Finance spadła o około 60% od początku września i wynosi obecnie około 390 milionów dolarów według DeFi Pulse.

Yearn Finance TVL – DeFi Pulse

Malejące zarobki spowodowały, że farmerzy DeFi szukali plonów na bardziej sprawiedliwych farmach, a nawet wracali do Bitcoina, który obecnie przewyższa prawie wszystkie inne aktywa cyfrowe.

Natywny token Yearn, YFI, odnotował podobny hit, dumpingując około 75% od rekordowego poziomu w połowie września. Dziś kurs YFI kosztuje nieco poniżej 10700 USD, co oznacza spadek o 25% w porównaniu z tym czasem w zeszłym tygodniu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now