Yearn Ecosystem Token Index (YETI) wprowadzony dla zdywersyfikowanych portfeli DeFi

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Indeks YETI zapewnia ekspozycję ośmiu tokenom Yearn.

  • Indeksy tokenów DeFi zyskują na popularności.

  • Raport o przychodach Yearn ujawnia zarobki w wysokości 3,8 miliona dolarów od sierpnia do października.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Uruchomiono nowy token indeksu dla ekosystemu Yearn Finance, umożliwiając inwestorom uzyskanie szerokiej ekspozycji na wszystkie aktywa w protokole w ramach jednego indeksu.

Yearn Ecosystem Token Index, lub YETI, został ujawniony przez protokół meta-governance PowerPool jako sposób na dywersyfikację portfela za pomocą wielu tokenów w ekosystemie Yearn.

Ekosystem PowerPool uruchomił 30 listopada swój pierwszy indeks o nazwie PowerIndex i w zaledwie dziewięć dni przyciągnął prawie 9 milionów dolarów w łącznej wartości zablokowanej (TVL), jak stwierdzono w poście na blogu.

YETI to kolejna oferta, która utworzy indeks dla tokenów ekosystemu Yearn: YFI, SUSHI, CREAM, AKRO, COVER, K3PR, CVP i PICKLE.

Proponowana proporcja tokenów w nowym indeksie to 35% YFI, 17% SUSHI, a wszystkie pozostałe tokenów po 8%.

Indeksy DeFi rosną w popularności

W komunikacie dodano, że indeks YETI to pierwszy na rynku indeks skupiony na tokenach, zjednoczony w jeden ekosystem. Większość przedstawionych w nim projektów, takich jak SUSHI, CREAM, COVER i PICKLE, została ostatnio połączona z Yearn Finance. PowerPool nie został połączony z ekosystemem Yearn, ale pozostaje partnerem.

PowerIndex zauważa, że ​​całkowita podaż YETI wynosi 1,68 miliona, chociaż jeszcze nie rozpoczęła handlu na zdecentralizowanych giełdach. Oczywiście Uniswap ma już w obiegu pewną liczbę fałszywych tokenów YETI.

Posiadacze YETI będą również mogli głosować we wszystkich propozycjach zarządzania ekosystemem Yearn przy użyciu jednego tokena i interfejsu. Token zostanie również uwzględniony w nowych pulach i skarbcach w ekosystemie, aby generować dodatkowe dochody dla farmerów.

DeFi Pulse uruchomiła również własny token indeksu o nazwie DPI, który składa się z dziesięciu tokenów DeFi i obecnie kosztuje nieco ponad 100 USD.

Kwartalny raport o przychodach Yearn

Yearn Finance właśnie opublikował również nieformalny raport o przychodach za trzeci kwartał, ujawniający, że protokół wygenerował dochód netto w wysokości 3,8 miliona dolarów od 20 sierpnia do 20 października.

W raporcie dodano, że 65% tej kwoty, czyli 2,46 mln USD, zostało wypłacone akcjonariuszom zarządzającym. Wydatki takie jak pensje, zabezpieczenia i granty wyniosły łącznie nieco ponad 300 000 USD. Zysk brutto za ten okres wyniósł 4,1 miliona dolarów, w tym część z airdropa Uniswap UNI, która przyniosła Yearnowi około 69 000 dolarów.

Większość tego dochodu pochodziła z 0,3% opłaty za wypłatę z jego yVaults, z których najbardziej popularny był skarbiec yUSD. Skarbiec YETH zaczął się obiecująco we wrześniu, wprowadzając wiele zabezpieczeń, ale szybko upadł, gdy został zawieszony z powodu problemów z ryzykiem. Dziś zarabia mniej niż 1%.

Yearn Finance wprowadzi nową strukturę opłat po uruchomieniu skarbców w wersji 2.0.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now