Cena XRP wzrosła o 50% w lipcu, osiągając znaczący długoterminowy poziom oporu, powyżej którego nie notowano go od roku.

Chociaż może nastąpić krótkoterminowa korekta, XRP powinno ostatecznie wzrosnąć powyżej tego poziomu oporu.

Poziomy istotne w długim terminie

Tygodniowy wykres dla XRP pokazuje, że cena znajduje się w kluczowym obszarze oporu na poziomie 0,295 USD. Nie osiągnęła ona tygodniowego zamknięcia powyżej tego poziomu od sierpnia 2019 r., nie biorąc pod uwagę wysokich knotów, które go przekroczyły.

Tygodniowe wskaźniki techniczne są bycze, co sugeruje, że cena ostatecznie przebije się powyżej tego poziomu. Zarówno MACD, jak i RSI rosną i nie wygenerowały żadnej niedźwiedziej dywergencji. Co więcej, wolumen był znaczny podczas byczej, pochłaniającej świecy, utworzonej w zeszłym tygodniu.

Jeżeli cena nadal będzie rosła, to kolejny poziom oporu znajduje się na 0,47 USD, podczas gdy w przypadku spadku najbliższy obszar wsparcia znalazłby się na 0,175 USD.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Niedźwiedzia doji – znak słabości XRP?

Kryptowalutowy trader @CryptoNTez narysował wykres XRP, który pokazuje wybicie z opadającej linii oporu i dla nadchodzącego ruchu wyznaczył cele w wysokości 0,350 USD i 0,475 USD, z których ten ostatni pokrywa się z naszym długoterminowym poziomem oporu.

Źródło: Twitter

Cena XRP gwałtownie rosła od momentu wybicia z linii oporu w dniu 8 lipca, a następnie potwierdzenia jej dnia 20 lipca. Możemy również zauważyć niewielki opór i wsparcie odpowiednio na poziomach 0,345 i 0,230 USD, z których ten ostatni wcześniej działał jako opór.

Podobnie jak na wykresie tygodniowym, wskaźniki techniczne pokazują, że ruch nadal posiada spory impet. Jednak niedźwiedzi długonogi doji z dnia 3 sierpnia budzi wątpliwości co do siły ruchu w górę, ponieważ po gwałtownym wzroście jest on zwykle oznaką słabości.

Bieżące dzienne zamknięcie ma zasadnicze znaczenie dla przyszłego trendu. Bycze zamknięcie w pobliżu oporu knota oznaczałoby, że cena może pójść dalej w kierunku niewielkiego oporu na poziomie 0,345 USD. Niedźwiedzie zamknięcia prawdopodobnie oznaczałby coś przeciwnego.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Krótkoterminowa korekta

Wykres krótkoterminowy nie wskazuje wyraźnego kierunku dla trendu, mimo że również wspiera się na byczej stronie.

Cena podąża za rosnącą linią wsparcia, dążąc do poziomu 0,786 Fib ze spadku z dnia 2 sierpnia. Przebicie powyżej tego poziomu prawdopodobnie doprowadziłoby cenę do szczytu na 0,326 USD.

Warto zauważyć, że poprzedni spadek dotknął zarówno 50, jak i 100-godzinnych średnich kroczących (MA) i został szybko kupiony, ponieważ XRP jest obecnie powyżej obu MA.

Wskaźniki techniczne są neutralne, RSI jest blisko 50, a MACD blisko linii 0. Biorąc pod uwagę, że prognozy na wykresach dziennych i tygodniowych są bycze, można przypuszczać, że niedźwiedzie sygnały na wykresie godzinowym nie są wystarczająco, aby je zniwelować.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Podsumowując, mimo że cena XRP rosła w siłę od wybicia na początku lipca, należy spodziewać się krótkoterminowej korekty, prawdopodobnie po tym, jak cena osiągnie opisany wyżej obszar oporu na 0,345 USD.