XRP wraca do 0,30 USD po dziennym spadku o 30%

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • XRP ma długoterminowe wsparcie na poziomie 0,32 USD i opory na poziomach 0,50 i 0,75 USD.

  • Wskaźniki techniczne są niedźwiedzie.

  • XRP prawdopodobnie zbliża się do końca swojej korekty.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

XRP spadł o prawie 50% od momentu osiągnięcia maksymalnego poziomu w 2020 roku na 0,79 USD w dniu 24 listopada.

Pomimo spadku, XRP zbliża się do kluczowych poziomów wsparcia, które prawdopodobnie zapewnią odbicie i prawdopodobnie odwrócą trend spadkowy.

Długoterminowy ruch XRP

W czasie, gdy XRP osiągnął szczyt w 2020 r., główny długoterminowy poziom oporu wynosił 0,75 USD, a wsparcie znajdowało się na poziomie 0,50 USD.

Jednak XRP załamał się ze wsparcia i szybko zbliża się do długoterminowego obszaru wsparcia na 0,32 USD. XRP początkowo wybił się z tego poziomu na początku listopada.

Wskaźniki techniczne skłaniają się ku spadkom. RSI gwałtownie spada, MACD jest w trakcie generowania pierwszego dolnego słupka pędu, a oscylator stochastyczny właśnie wykonał niedźwiedzi krzyż.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Poziomy wsparcia

Wykres dzienny pokazuje, że XRP podąża za bardzo długoterminową rosnącą linią wsparcia od czasu osiągnięcia dołka w marcu.

Ponadto istnieją dwa ważne obszary wsparcia na poziomie 0,325 i 0,29 USD. Rosnąca linia wsparcia pokrywa się ze wsparciem na 0,29 USD.

Podobnie jak na tygodniowych interwałach, nie ma jeszcze żadnych byczych znaków odwrócenia.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Podczas gdy dwugodzinny wykres pokazuje pewną byczą dywergencję na RSI, to MACD gwałtownie spada.

Dlatego, chociaż XRP zbliża się do wielu silnych poziomów wsparcia, to nie ma jeszcze byczych znaków odwrócenia.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Liczba fal XRP

Kryptowalutowy trader @thetradinghubb przedstawił wykres XRP, stwierdzając, że prawdopodobnie spadnie on w kierunku dołków na 0,30 USD, zanim wróci do góry.

Źródło: Twitter

Najbardziej prawdopodobna liczba fal sugeruje, że zakończyła się fala 1 (pokazana na biało), która rozpoczęła się od dołków w marcu. Liczba fal podrzędnych jest pokazana na pomarańczowo.

Obecnie cena jest na poziomie zniesienia 0,618 Fib, prawdopodobnym miejscu zakończenia ruchu spadkowego. Scenariusz ten wzmacniają również liczne poziomy wsparcia tuż poniżej obecnej ceny.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Co więcej, liczba podfali dla możliwej fali korekcyjnej 2 sugeruje, że korekta zbliża się do końca. Wynika to ze stosunku 1:1 występującego między falami 1 i 2.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że cena XRP wkrótce odwróci swój trend i ostatecznie podejmie próbę przebicia się powyżej obszaru 0,50 USD. Chociaż nadal jest prawdopodobne, że długoterminowy trend jest zwyżkowy, nie można jeszcze tego potwierdzić, dopóki nie wybije powyżej 0,50 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now