XRP odwraca trend i wzrasta o prawie 50%

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • XRP wybił się z opadającej linii oporu.

  • Prawdopodobnie znajduje się w zstępującym kanale.

  • XRP prawdopodobnie zakończył falę 4.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas gdy cena XRP spadała od 24 listopada, w dniu 16 grudnia odwróciła trend i w pewnym momencie osiągnęła wzrost o 50% w mniej niż dwa dni.

XRP może teraz skorygować się w kierunku poziomu 0,52 USD i prawdopodobnie wznowi później ruch w górę.

* Uwaga: Ten artykuł będzie dotyczył głównie krótkoterminowego ruchu, który miał miejsce w ciągu ostatnich trzech dni. Aby uzyskać analizę długoterminową, kliknij tutaj.

Odwrócenie prowadzi do wybicia

XRP spadał od dnia 24 listopada, kiedy osiągnął szczyt na poziomie 0,79 USD. Spadek trwał aż do dołka na 0,437 USD w dniu 16 grudnia. Jednakże wkrótce potem nastąpił gwałtowny ruch w górę, który doprowadził do szczytu na 0,659 USD w następnym dniu.

Ten wzrost spowodował, że XRP wybił się z malejącej linii oporu, która istniała od poprzedniego szczytu z dnia 24 listopada. Niemniej jednak XRP został ostro odrzucony przez obszar oporu 0,65 USD, czyli poziom zniesienia 0,618 Fib ostatniego spadku.

Został wygenerowany długi knot górny i spowodowało to jego spadek do aktualnej ceny w obszarze 0,581 USD.

Tak czy inaczej, wskaźniki techniczne są zwyżkowe, co potwierdza możliwość, że cena ostatecznie podejmie kolejną próbę wybicia.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Krótkoterminowa korekta

Krótkoterminowy wykres dwugodzinny pokazuje wyraźne osłabienie w postaci niedźwiedziej dywergencji na RSI i spadającego MACD. Co więcej, XRP stworzył świecę spadającej gwiazdy, gdy dotknął obszaru oporu na 0,65 USD. Jest to niedźwiedzi znak odwrócenia.

Dlatego powinien spaść w kierunku niewielkiego obszaru wsparcia na 0,52 USD, poziomu zniesienia 0,618 Fib całego ruchu, zanim prawdopodobnie wznowi swój wzrost.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Liczba fal XRP

Kryptowalutowy trader @Thetradinghubb nakreślił wykres, stwierdzając, że niedawny ruch sprawia, że XRP nadal się koryguje i spadnie w kierunku 0,35 USD.

Źródło: Twitter

Chociaż jest to prawdopodobnie w długoterminowej fali 4, nie jest jeszcze pewne, czy korekta się skończyła.

Możliwość przedstawiona w tweecie sugeruje, że XRP nadal koryguje wewnątrz złożonej struktury W-X-Y, która może kończyć się na 0,33 USD, dając falom W:Y stosunek 1:1.

Głównym powodem takiej liczby fal jest zstępujący kanał, który zawiera prawdopodobnie falę X.

Wzrost powyżej wczorajszego szczytu na poziomie 0,659 USD unieważniłby tę możliwość i zasugerowałby dalszy wzrost XRP.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Jeśli XRP pójdzie w górę, to liczba fal wskazywałaby, że dołek z dnia 16 grudnia był końcem struktury korekcyjnej W-X-Y i że teraz rozpoczął się byczy impuls.

Podobnie wzrost powyżej wczorajszego szczytu na poziomie 0,659 USD potwierdziłby ten wynik, podczas gdy spadek poniżej dołka z 16 grudnia na poziomie 0,437 USD unieważniłby go.

Jeśli jest to poprawna liczba fal, to prawdopodobnie XRP przekroczy 1 USD, jak opisano w naszym poprzednim artykule.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Który scenariusz jest prawidłowy?

Spojrzenie na wykres 30-minutowy potwierdza byczy scenariusz, ponieważ ruch w górę wygląda na impulsywny, podczas gdy w dół wygląda na korektę.

Najbardziej prawdopodobnym skutkiem byłby spadek w kierunku 0,52 USD, zanim XRP wznowi ruch w górę.

Jeśli 0,52 USD nie zainicjuje odbicia, może to oznaczać, że wystąpi niedźwiedzi scenariusz, a XRP spadnie w kierunku 0,33 USD.

Wykres XRP dzięki Tradingview

Konkluzja

Podsumowując, XRP prawdopodobnie spadnie do 0,52 USD przed wznowieniem ruchu w górę w kierunku 1 USD. Jeśli obszar 0,52 USD nie utrzyma się, to XRP może spaść aż do 0,35 USD.

Wzrost powyżej 0,659 USD potwierdziłby, że XRP zmierza od razu w górę.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now