Wzmożony ruch wielorybów BTC po halvingu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wczoraj wytransferowano 47 835 bitcoinów o wartości niemal 420 milionów dolarów.

  • Dzisiaj podobna kwota 47 535 BTC została wytransferowana z jednego nieznanego portfela do innego.

  • Czy to redakcja wielorybów na halving Bitcoina?

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wieloryby Bitcoina znów dają o sobie znać. W ciągu dwóch dni wydarzyły się dwie podobne transakcje w łańcuchu bloków BTC. Obie transakcje były warte niespełna 850 milionów dolarów!

Dużo się ostatnio dzieje w łańcuchu bloków największej kryptowaluty świata. Bitcoin przeszedł wczoraj swój trzeci halving w historii. Wynagrodzenie za wydobycie kolejnych bloków zmalało o połowę. Choć cena rosła przez kilka tygodni, przed samym wydarzeniem spadła i dotychczas nie była w stanie odzyskać poziomu 10 tysięcy dolarów.

Reakcja wielorybów

Te wydarzenia nie obyły się bez reakcji największych graczy na rynku. Wieloryby, czyli jednostki, bądź instytucje, które mają w swoich portfelach dziesiątki tysięcy BTC, znów dały o sobie znać.

Jak podaje konto twitterowe Bitcoin Block Bot (@BtcBlockBot), które śledzi transakcje w łańcuchu bloków Bitcoina, w ciągu ostatnich dwóch dni dokonano kilku naprawdę dużych transakcji.

Zaczęło się od bloku nr 630 082, w którym wytransferowano 47 835 BTC wartych 417 milionów dolarów.

Niecałe 70 bloków później przez blockchaina Bitcoina przeszło ponad 85 tysięcy BTC (warte 750 milionów dolarów).

Tamte transakcje wydarzyły się jeszcze wczoraj, natomiast dzisiaj dokonano trzeciej dużej wymiany. Tym razem przelano z jednego nieznanego portfela do drugiego 47 535 BTC o wartości 423 milionów dolarów.

1,6 miliarda za 6 dolarów

Łącznie te 3 transakcje były warte niemal 1,6 miliarda dolarów. Ile jednak one kosztowały? Opłaty transakcyjne wyniosły kolejno 1,78 $, 1,43 $, 3,07 $. Oznacza to tyle, że za przetransferowanie ponad 1,5 miliarda dolarów zapłacono 6,28 dolara.

Takie opłaty oczywiście nie byłyby możliwe w żadnym tradycyjnym systemie płatniczym. Tożsamości właścicieli portfelów nie są znane, wydaje się to jednak mało prawdopodobne, by były to transakcje, w których uczestniczyłyby giełdy.

Dla porównania najwięcej BTC wytransferowano z giełdy kryptowalut OKEx. W czterech po-halvingowych transakcjach wybrano z giełdy łącznie 8 463 BTC (ok. 75 milionów dolarów). Z Bitfinex wytransferowano 5 tysięcy BTC (44 miliony dolarów).

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!