Wyprzedaż minerów ETH może obniżyć jego cenę

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Górnicy Ethereum mogą dumpować cenę swoimi nagrodami.

  • Ceny ETH nie podzieliły jeszcze tego samego FOMO co Bitcoin.

  • Na horyzoncie mogą pojawić się dalsze wady, przy wsparciu na poziomie 370 USD.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin był mocno na czele w ciągu ostatnich kilku tygodni, a ostatnie analizy blockchain sugerują, że sytuacja może się pogorszyć w przypadku krypto numer dwa, Ethereum.

Santiment, firma analityczna i zajmująca się danymi blockchain, zagłębia się w niektóre wskaźniki dotyczące sieci dla Ethereum, które wciąż jest sercem DeFi i nie wygląda obiecująco z punktu widzenia ceny.

Badania wykazały, że górnicy Ethereum wyładowują się, a sentyment handlowców ostatnio spowalnia.

Rajd Ethereum na wyczerpaniu

Kiedy PayPal ogłosił, że będzie akceptował płatności kryptograficzne, w tym Ethereum, ceny bitcoinów podskoczyły do ​​najwyższych poziomów w ciągu roku, ale ETH prawie się nie zmieniło.

To, co nastąpiło, było dość negatywne co do wiadomości, ponieważ gigant płatności nie pozwolił na przeniesienie aktywów cyfrowych na platformę lub z niej.

Ethereum nie przekroczyło swojego szczytu w 2020 roku w tym ostatnim rajdzie, co może wskazywać, że FOMO wyschło i przygotowuje się do większej korekty. ETH spadł o około 18% w stosunku do swoich maksimów w tym roku, wynoszących 480 USD mniej więcej dwa miesiące temu.

Wykresy Santiment sugerują, że górnicy mogą wyrzucać wydbyte coiny na rynek. Co więcej, w zeszłym tygodniu ważony sentyment do mediów społecznościowych wrócił do niedźwiedzi.

Inny wykres pokazuje, że liczba transakcji DEX spadła w ciągu ostatniego miesiąca, ale z drugiej strony jest to dobre dla cen gazu. Według bitinfocharts.com, średnia cena transakcyjna spadła do 1,39 USD, czyli z powrotem tam, gdzie była na początku sierpnia, zanim rozpoczęły się wszystkie większe farmy płynności.

Ostatni wykres, prawdopodobnie najbardziej odkrywczy, pokazuje gwałtowny spadek sald górniczych, który zbiegł się z ostatnim lokalnym szczytem, ​​który wynosił nieco ponad 415 USD 22 października.

Perspektywa cenowa ETH

Ceny ETH, które według wielu wciąż są niedowartościowane, nie mają takiego samego FOMO i wydajności jak Bitcoin. Nie udało się również odnotować nowego miesięcznego maksimum, co zaobserwowali analitycy branżowi.

ETH spadł do 385 USD we wtorek, ale od tego czasu odzyskał i jest nieco powyżej poziomu 404 USD w momencie pisania. Następna główna strefa wsparcia w dziennym przedziale czasowym to około 370 USD, gdzie leży 50-dniowa średnia krocząca.

Poniżej znajduje się długi spadek do 320 USD i jeśli niedźwiedzie naprawdę zaczną niszczyć rynek, na kartach może znaleźć się prognoza DonAlta dotycząca spadku do poziomu 270 USD.

Byłoby to jeszcze bardziej prawdopodobne, gdyby faza 0 ETH 2.0 nie pojawiła się przed końcem roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now