AP sprzedaje NFT upamiętniające wyniki wyborów zarejestrowane na Blockchain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Associated Press (AP) sprzedaje swój pierwszy niewymienialne token (NFT).

  • Grafika cyfrowa upamiętnia AP, która po raz pierwszy wprowadza wyniki wyborów w USA do blockchaina.

  • NFT są coraz bardziej przydatne w rejestrowaniu „chwil”, zarówno w większej, jak i mniejszej skali.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) będzie sprzedawać swój pierwszy niewymienialne token (NFT), cyfrową grafikę upamiętniającą pierwszy raz, gdy wyniki wyborów w USA zostały wywołane w łańcuchu bloków.

„Associated Press nazwała wybory prezydenckie na blockchainie w 2020r. widokiem z kosmosu”. To NFT powstało we współpracy między AP, Everipedią i artystą cyfrowym Marko Stanojeviciem.

Grafika przedstawia astronautów na orbicie spoglądających w dół na Stany Zjednoczone. Każdy stan jest wyróżniony zgodnie z wynikami jego Kolegium Elektorów w wyborach prezydenckich w USA w 2020r.

Źródło: Everipedia

Pierwsze wyniki wywołane w blockchainie

Oprócz tego, że jest pierwszym NFT wydanym przez dużą organizację informacyjną, grafika upamiętnia inne ważne wydarzenie w historii blockchaina.

Podczas wyborów prezydenckich w USA w 2020r. AP przekazał wyniki wyborów każdego stanu do Ethereum za pomocą Everipedii. W ten sposób po raz pierwszy był w stanie ogłosić zwycięzcę wyborów w USA na blockchainie. AP użył tego samego adresu Ethereum do utworzenia i opublikowania NFT.

„AP ma długą historię rejestrowania ważnych momentów w historii” – powiedział Dwayne Desaulniers, dyrektor AP ds. licencjonowania danych. „Cyfrowe artefakty historyczne, takie jak ta innowacyjna grafika NFT, stanowią kolejny krok w ewolucji cyfrowego oznaczania wydarzeń historycznych” – dodał.

Oznaczanie historii

Oczywiście NFT zawiera wiele metadanych, oprócz samej grafiki.

Obejmują one wyniki upamiętniające dzieło sztuki, takie jak „dokładna data i godzina, kiedy AP ogłosiła wybory, liczba głosów zdobytych przez Republikanów i Demokratów w kolegium elektorów, nazwiska obu kandydatów oraz liczba głosów otrzymanych przez każdego kandydata”. Ponadto unikalny adres punktu dostępowego Ethereum działa jak podpis kryptograficzny zapewniający autentyczność.

AP twierdzi, że dzieło sztuki ma znaczenie historyczne i kulturowe. Dzieje się tak, ponieważ NFT nadchodzi w czasie, gdy „jesteśmy świadkami cyfrowej transformacji mediów i pojawienia się danych zweryfikowanych kryptograficznie”.

„Ta cyfrowa grafika przedstawia wgląd w to, jak organizacje takie jak The Associated Press będą zaznaczać ważne wydarzenia historyczne w przyszłości” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Everipedii, Theodor Forselius.

Giełda NFT OpenSea jest gospodarzem aukcji tego egzemplarza. Aukcja rozpoczęła się 3 marca i potrwa siedem dni. Obecnie ma najwyższą ofertę 11,21 ETH o wartości około 16 333 USD po dzisiejszych cenach.

Czas NFT

AP powiedział, że będzie to pierwsza z serii jednorazowych NFT, które będą oznaczały wydarzenia historyczne. Chociaż na znacznie mniejszą skalę, ostatnio zdarzały się inne przypadki NFT, które uchwyciły ważne momenty.

W zeszłym tygodniu YouTuber Logan Paul sprzedał najważniejsze informacje o sobie, rozpakowując karty Pokémon pierwszej generacji na aukcję. Ponadto NBA Top Shot uruchomiła platformę, na której sprzedaje „Moments”, w tym przypadku najważniejsze wydarzenia w koszykówce, jako NFT.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now