Wykorzystanie MACD do analizy ruchu ceny BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tygodniowy MACD dał do tej pory osiem niedźwiedzich sygnałów odwrócenia trendu.

  • Ostatni z nich pojawił się 2021 kwietnia

  • Od tego czasu BTC spadł o 49%.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W tym artykule BeInCrypto przyjrzy się poprzednim przypadkom, w których tygodniowy MACD dał niedźwiedzi sygnał odwrócenia i przeanalizuje wpływ, jaki miał on na ruch ceny Bitcoina (BTC) po tym fakcie.

SponsorowaneSponsorowane

Niedźwiedzi sygnał odwrócenia MACD jest tworzony przez kolejne niższe słupki momentum i niedźwiedzie tygodniowe zamknięcie.

BTC w 2013 r.


Pierwsze dwa takie zdarzenia miały miejsce w 2013 roku (czerwone pola).

SponsorowaneSponsorowane

Pierwsze z nich miało miejsce w czerwcu 2013 roku. Doprowadziło ono do spadku o 47% w ciągu 28 dni, po czym cena zaczęła rosnąć, osiągając ostatecznie nowy szczyt. Co ciekawe, MACD nie przeciął się na terytorium negatywnym.

Drugi niedźwiedzi sygnał odwrócenia trendu pojawił się w styczniu 2014 roku. Cena spadła o 59,55% w ciągu 77 dni, po czym zaczęła iść w górę.

Odbicie nastąpiło zaraz po tym jak MACD przecięło negatywne terytorium. Jednakże, odbicie było krótkotrwałe, a nowe dołki zostały osiągnięte później.

Wykres według TradingView

Sygnały odwrócenia trendu z 2016 r.

Kolejny niedźwiedzi sygnał odwrócenia był widoczny w lutym 2016 roku. Pomimo tego, BTC zaraz potem ruszył w górę i osiągnął nowe maksima. Był to pierwszy przypadek fałszywego sygnału, w którym odwrócenie nie miało żadnego niedźwiedziego wpływu na cenę.

Następnie w lipcu 2016 r. pojawił się niedźwiedzi sygnał odwrócenia trendu. BTC spadł o 27,11% w ciągu 13 dni, ale utworzył długi dolny knot i ruszył w górę, podążając za nim. MACD również nie przekroczył w tym czasie negatywnego terytorium.

Zatem ruchy z 2013 i 2016 roku mają ten sam wzór, w którym korekty trwają krócej, jeśli MACD nie przecina się w negatywnym terytorium.

Wykres według TradingView

Kolejny niedźwiedzi sygnał odwrócenia trendu pojawił się w styczniu 2018 roku. Nastąpił spadek o 56,38% w ciągu 21 dni, po którym nadzeszło silne odbicie. Niemniej jednak, MACD przekroczył następnie negatywne terytorium, co doprowadziło do długiego okresu korekcyjnego. Pasuje to do wcześniej nakreślonego schematu.

3 września tego samego roku, linia sygnału przecięła się negatywnie, prowadząc do 98-dniowego okresu korekcyjnego, w którym BTC spadł o 57%.

Ostatni niedźwiedzi sygnał odwrócenia przed obecnym wystąpił w sierpniu 2019 roku. Zapoczątkował on 98-dniowy okres korekcyjny, w którym BTC spadł o 37,80%.

Później znacznie się odbił, zanim osiągnął kolejne minimum. MACD przekroczył terytorium negatywne.

Wykres według TradingView

Aktualny ruch BTC


W kwietniu 2021 roku MACD wygenerował kolejny niedźwiedzi sygnał odwrócenia. Po dwóch tygodniach konsolidacji, BTC gwałtownie spadł, zniżkując o 47% w stosunku do ceny z dnia sygnału. Cały spadek trwał 28 dni.

Podczas gdy MACD właśnie przeciął się negatywnie, linia sygnału znajduje się znacznie powyżej 0. Odwrócenia MACD były w przeszłości katalizatorami okresów korekcyjnych, przed którymi następowały znaczące odbicia.

Nawet jeśli BTC miałby ostatecznie osiągnąć niższe minimum, historia ceny sugeruje, że najpierw należałoby się spodziewać znaczącego odbicia.

Dlatego też, sądząc wyłącznie po tygodniowym ruchu MACD, kolejne spadek może w końcu nastąpić z uwagi na fakt, że wskaźnik ten przeciął terytorium negatywne.

Wykres według TradingView

Aby zapoznać się z najnowszą analizą BeInCrypto dotyczącą Bitcoina (BTC), kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz