Wykorzystanie Ethereum znacznie wzrasta pomimo spadku cen

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Adresów Ethereum jest najwiecej w historii.

  • Na ETH istnieje więcej adresów z dodatnim saldem niż u BTC.

  • Ceny trwają w trendzie bocznym od 18 miesięcy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ceny Ethereum zaczęły znów spadać, gdy Bitcoin nie przełamał ważnego oporu. Jednakże wskaźniki i fundamenty dotyczące sieci ETH wciąż wyglądają pozytywnie

Dostawca analizy rynku w sieci Glassnode zagłębił się w adresy w sieci Ethereum, identyfikując byczy trend. Obecnie istnieje 40 milionów adresów ETH przechowujących przynajmniej część cyfrowego aktywa.

Zauważono również, że jest to wzrost o 350% od szczytu cenowego Ethereum na początku 2018 r. Wskaźniki świadczą o wzroście sieci Ethereum, zwiększonej adopcji i wykorzystaniu sieci.

Niestety, dla inwestorów ta miara nie znalazła odzwierciedlenia w cenie. Co pokazuje wykres, ETH handlowane jest stosunkowo płasko przez ostatnie 18 miesięcy.

Wykres dzięki Glassnode

Rating kryptograficzny Weissa również widzi pozytywne wskaźniki dla Ethereum, zauważając w ostatnim tweecie, że wyprzedza ono zarówno BTC, jak i XRP.

Bitcoin ma 140 razy więcej aktywnych adresów każdego dnia niż XRP, ale ma mniej adresów z dodatnim saldem niż ETH. ETH faktycznie ma lepsze liczby dotyczące użytkowników niż BTC pod względem kilku kluczowych wskaźników. Tymczasem XRP pozostaje w tyle za BTC i ETH.

Opisywane wskaźniki kondycji sieci prawdopodobnie będą się poprawiać wraz ze wzrostem adopcji Ethereum – więc jest to tylko kwestia czasu, zanim cena zacznie nadrabiać zaległości.

 

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!