Wyciek danych NVIDIA Hash Rate – kopanie na GPU

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nowe przecieki dotyczą wydania nadchodzącej karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti.

  • Zrzuty ekranu zostały pobrane przez witrynę techniczną Videocardz.com.

  • Uruchomienie ogranicznika zbiegło się z premierą procesora Crypto Mining firmy NVIDIA.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Nowe przecieki związane z wydaniem nadchodzącej karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti zdają się obalać pogłoski o wbudowanych środkach zapobiegających kopaniu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zrzuty ekranu zebrane przez witrynę techniczną Videocardz.com pokazują coś, co wydaje się być testem mierzącym szybkość hash rate dla kopania Ethereum (ETH), który był taktowany z prędkością 118,9 Mh/s.

Witryna zauważyła jednak, że było to również „po optymalizacji” i zawierała wgląd w wydajność wydobycia „bez zaimplementowanego ogranicznika”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wyciek jest następstwem ostatnich plotek

Ostatni wyciek jest wynikiem plotek z tego tygodnia, które sugerowały, że firma szukała podejścia podobnego do swojej strategii przeciwdziałającej kopaniu dla karty RTX 3060.

Jednostka, która została wydana w lutym, zmniejszyła o połowę szybkość hash rate, aby zniechęcić górników do jej zakupu, otwierając pole dla graczy. 

Jednak nieco ponad miesiąc po jego uruchomieniu górnicy byli w stanie poruszać się po algorytmie ogranicznika, co czyni go w dużej mierze nieskutecznym w przypadku operacji wydobywczych. I nie jest jasne, w jaki sposób NVIDIA zamierza dostosować się do problemów ujawnionych na tej karcie w jej najnowszej wersji.

Ale premiera ogranicznika zbiegła się również z premierą procesora Crypto Mining firmy NVIDIA lub serii CMP, zaprojektowanej specjalnie z myślą o profesjonalnych górnikach. 

Produkty z tej linii miały wiele istotnych części pozbawionych tradycyjnego GPU, takich jak porty wyświetlacza, aby zapewnić więcej miejsca na przepływ powietrza. Wprowadzono również poprawki w elementach takich jak częstotliwość i szczytowe napięcie rdzenia, z których oba zostały zmniejszone, aby podnieść hash rate dla kart.

Lepsza wydajność?

Dział firmy, który wspiera wydobywanie kryptowalut, już prognozował sprzedaż na poziomie 150 milionów dolarów w pierwszym kwartale – prawie trzykrotnie wyższą niż poprzednie szacunki firmy. 

Jeśli najnowsze przecieki zostaną potwierdzone, GeForce 3080 Ti byłby około 22% bardziej wydajny niż karta 3080, która miała szybkość 97 Mh/s, co czyni nadchodzącym GPU potencjalnie atrakcyjną opcją dla górników.

NVIDIA nie ogłosiła jeszcze, czy będzie modernizować swoje starsze karty z podobnym ogranicznikiem zapobiegającym wydobywaniu.

Oficjalna data premiery karty 3080 Ti nie została ogłoszona, chociaż raporty sugerują, że może trafić na rynki już w maju.

Wynika to z wielu opóźnień, ponieważ NVIDIA została również wstrząśnięta globalnym niedoborem chipów podczas pandemii, co spowodowało wzrost cen zarówno komponentów, jak i produktów, w których się znajdują. 

Firma już ogłosiła, że ​​jej zapasy „pozostaną niewielkie przez cały pierwszy kwartał” , a seria RTX 30 będzie najbardziej obciążona tego niedoboru. 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz