Wszelkie możliwe scenariusze korekty Bitcoina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena Bitcoina ulega ciągłej korekcie od 2017 roku.

  • Jest możliwe, że najniższa cena z grudnia 2018 roku (3122 $) to lokalna najniższa wartość przed kolejnym cyklem rynku.

  • Jeśli nie, cena może spaść nawet na poziom 2200 $.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina spada od momentu, gdy 17 grudnia 2017 r. osiągnęła najwyższą wartość w historii – 19798 dolarów. Chociaż 15 grudnia 2018 r. osiągnęła tymczasowe minimum 3 122 dolarów, nie jest jeszcze jasne, czy dół był oznaką początku następnego cyklu rynkowego, czy może cena pójdzie jeszcze niżej.

Znany trader i analityk @Mesawine1 wykonał godną podziwu pracę, przedstawiając liczne możliwości bieżącej korekty. Tweet podaje liczbę fal od rekordowego maksimum osiągniętego w grudniu 2017 r., szczególnie skupiając się na przejściu od najwyższego poziomu z grudnia 2017 r. Do najniższego poziomu z grudnia 2018 r. Według niego istnieją cztery możliwości korekty.

Poniżej przyjrzymy się każdej możliwości i omówimy ruchy ceny, które unieważniałyby każdą z nich.

Koniec korekty

Pierwsza możliwość zakłada, że ​​cena zakończyła korektę, osiągając najniższy poziom 3122 dolarów w dniu 15 grudnia 2018 r. Następne ruchy były pierwszą falą kolejnej pięciofalowej formacji Elliotta, a cena jest obecnie w drugiej fali, która się koryguje.

To najbardziej optymistyczny scenariusz spośród tych czterech. Aby był wciąż aktualny, cena musi utrzymywać się powyżej 200-tygodniowej średniej kroczącej (MA) i poziomu wsparcia wynoszącego 5 200 dolarów, co stanowi 0,786 Fibra całego ruchu w górę. Chociaż cena spadła poniżej tego poziomu, nie osiągnęła zamknięcia poniżej tego poziomu. Dopóki tego nie zrobi, ta możliwość wciąż pozostaje w grze.

Wykres Bitcoina dzięki Trading View

A z większego A-B-C

Druga opcja jest bardziej pesymistyczna. Sugeruje ona, że cena jest aktualnie w fali C większej korekty A-B-C.

Zakładając, że fale A i C mają podobne długości, możemy użyć szybkości spadku od szczytu fali A do szczytu fali B i rzutować ją na dno fali A, aby znaleźć dno fali C. Takie postępowanie daje nam dno na poziomie 2200 dolarów.
Jeśli jest to prawidłowa liczenie fal, znajdujemy się obecnie na fali czwartej z mniejszej korekcji pięciu fal podrzędnych. Kolejna fala piąta prawdopodobnie będzie szybka i spuści cenę aż do 2200 $.

Opcja ta straci na znaczeniu, jeśli codzienne zamknięcie będzie powyżej dolnej fali pierwszej, która na poniższym obrazku jest oznaczona czerwoną linią.

Wykres Bitcoina dzięki Trading View

A z większego trójkąta

Trzeci scenariusz sugeruje, że cena Bitcoina wciąż się koryguje, jednak robi to w symetrycznym trójkącie. Korekty wewnątrz trójkąta przyjmują liczbę fal A-B-C-D-E, przy czym każdy log i maksimum są niższe niż poprzednie.

Dlatego cena z grudnia 2018 r. jest najniższym poziomem, jaki BTC osiągnie podczas korekty. W tym scenariuszu dno z 13 marca 2020 r. Było końcem fali C, podczas gdy cena jest obecnie w fali D.

Oczekuje się, że korekta zakończy się do końca roku, zanim cena wznowi ruch w górę.

Wykres Bitcoina dzięki Trading View

W z korekty W-X-Y

Omówiliśmy tę możliwość szczegółowo wcześniej, więc nie będziemy się nad tym dłużej rozwodzić. Chociaż liczba fal jest inna, dół jest bardzo podobny do tego osiągniętego w scenariuszu „A z większego A-B-C”.

Podsumowując, cena BTC spada od momentu osiągnięcia najwyższego poziomu 19 798 dolarów w dniu 24 grudnia 2017 r. Chociaż rodzaj transpozycji korekty nie jest jeszcze całkowicie jasny, możemy uprościć możliwości, stosując górną i dolną granicę ceny, które służyłaby wyeliminowaniu pojawiających się możliwości.

Cotygodniowa cena zamykająca się poniżej 200-tygodniowej średniej ruchomej (MA) sugerowałaby, że cena spadnie do 2200 dolarów lub niżej, podczas gdy cena z zamknięcia tygodnia powyżej 8000 dolarów oznaczałaby, że cena osiągnęła już najniższy poziom.

Niezależnie od tego, co może się zdarzyć, wydaje się, że cena prędzej pójdzie w dół niż w górę.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!