Współzałożyciel Ethereum proponuje koncepcję “krypto miast” na wzór metawersum Facebooka

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Zeszłotygodniowe ogłoszenie Facebooka o budowie metaverse wywołało burzę w przestrzeni kryptowalutowej.

  • Kryptowaluty takie jak Decentraland (MANA) w ciągu ostatnich czterech dni nabrały solidnego rozpędu.

  • Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, myśli w podobny sposób i proponuje "krypto miasta".

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zeszłotygodniowe ogłoszenie Facebooka o budowie metaverse wywołało burzę w przestrzeni kryptowalutowej. Kryptowaluty takie jak Decentraland (MANA) w ciągu ostatnich czterech dni nabrały solidnego rozpędu.

Sponsorowane Sponsorowane

Jednak współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, myśli w podobny sposób. W niedzielę, 31 października, Buterin opublikował podobny dokument zatytułowany “Crypto Kitties”. Szczegółowo omówił w nim rosnące zainteresowanie różnych rządów eksperymentowaniem z nowymi technologiami, zwłaszcza kryptowalutami.

Buterin wizualizuje pomysł połączenia tych lokalnych rządów i pojawiających się technologii kryptowalutowych w celu zbudowania czegoś, co nazywa “krypto miastami”. W swoim najnowszym artykule Buterin pisze:

Innym interesującym trendem ostatniego roku było szybkie włączenie do głównego nurtu idei kryptowalutowych, takich jak monety, niewymienne tokeny i zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO). Co by się stało, gdyby połączyć te dwa trendy razem? Czy ma sens posiadanie miasta z monetą, NFT, DAO, jakimś rejestrem on-chain dla celów antykorupcyjnych, a może nawet wszystkich czterech?

Sponsorowane Sponsorowane

Wiele miast i samorządów lokalnych na całym świecie chętnie przyjmuje kryptowaluty. Buterin przytoczył przykład miast takich jak Miami, które posiada swoją własną rodzimą kryptowalutę Miami Coin. Innym takim przykładem jest Reno, które eksperymentuje z RenoDAO i NFT Projects.

Jazda na ogłoszeniu Facebooka

Jak już wspomnieliśmy, zmiana nazwy firmy macierzystej Facebooka na Meta spowodowała falowanie w całej przestrzeni kryptowalutowej. Meta koncentruje się na budowaniu całkowicie wirtualnego świata cyfrowego zwanego Metaverse, wykorzystując przy tym moc technologii blockchain. W Metaverse ludzie będą mogli wchodzić w interakcje i robić wszystko ze swoimi wirtualnymi awatarami.

W swojej propozycji “krypto miast” współzałożyciel Ethereum mówi o wykorzystaniu zdecentralizowanej technologii w istniejących miastach. Mówił również o jednym konkretnym projekcie, który wywarł na nim duże wrażenie. Projekt o nazwie CityDAO, który jeszcze nie został uruchomiony, ma na celu zbudowanie całkowicie nowych miast kryptowalutowych od podstaw.

Jest to wyraźny znak, że rośnie wpływ rynku kryptowalut na samorządy lokalne. Wiele takich władz lokalnych już wsiadło do krypto pociągu. W swoim ostatnim artykule Buterin zauważył, że samorządy lokalne mogą również włączyć blockchainy do swoich istniejących systemów. W tym miejscu skupił się na dwóch głównych przypadkach użycia:

Używanie blockchainów do tworzenia bardziej zaufanych, przejrzystych i weryfikowalnych wersji istniejących procesów.
Wykorzystanie blockchainów do wdrożenia nowych i eksperymentalnych form własności ziemi i innych deficytowych aktywów, a także nowych i eksperymentalnych form demokratycznego zarządzania.

Ciekawie będzie zobaczyć, czy propozycja Buterina okaże się praktyczną rzeczywistością.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz