Współzałożyciel Cardano oskarża Wikipedię o cenzurę

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Redaktorzy Wikipedii wielokrotnie usuwali pracę naukową związaną z Cardano w swoim artykule na temat Proof-of-Stake.

  • Współzałożyciel Cardano oskarża Wikipedię o cenzurowanie go.

  • Cardano wyceniane jest niżej niż na początku roku.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Charles Hoskinson, współzałożyciel Cardano (ADA) oskarża Wikipedię o stronniczość po usunięciu jego pracy naukowej.

Wikipedia to informacyjne pole bitwy. W przypadku projektów kryptowalutowych każdy chce być rozpoznawany przez największą encyklopedię na świecie. Jednak redaktorzy Wikipedii wielokrotnie usuwali pracę naukową związaną z Cardano w swoim artykule na temat Proof-of-Stake.

Konflikt interesów?

Współzałożyciel Cardano, Charles Hoskinson, powiedział wczoraj, że Wikipedia wielokrotnie usuwała „jeden z najczęściej cytowanych dokumentów o Proof of Stake” w artykule na ten temat. Mimo wielokrotnych prób włączenia go, praca jest usuwana z powodu „konfliktu interesów”.

 

Hoskinson powiedział wczoraj swojej społeczności na Twitterze, aby masowo zgłaszali problem usunięcia do Wikipedii.

 

Częśc ludzi uznało to za spisek. „Ktoś płaci komuś DUŻE pieniądze za to zachowanie…” pisze jeden użytkownik. „@Wikipedia traci wiarygodność”, napisał inny.

Kto ma rację?

Obecnie sytuacja jest niejasna, ale może nie być wynikiem spisku lub rażącego ataku na Cardano przez Wikipedię. Wikipedia jest wrogo nastawiona do projektów krypto, które próbują powiązać swój projekt z już istniejącymi artykułami. Redaktorzy po prostu na to nie pozwalają, ponieważ uważają to za bezwstydną autopromocję.

Hoskinson jest często znany z podburzania swoich followersów i lubi wykorzystywać do tego sensację. W grudniu zeszłego roku powiedział, że będzie walczył z kryptowalutowym YouTuberem w walce MMA, a dochody zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Natomiast w czerwcu zeszłego roku, zaangażował się w walkę z „manipulacją rynku” na giełdach, chociaż nie jest jasne, co z tego wynikło.

Pomimo, że nie posiada jeszcze mainnetu, projekt Cardano zdobył już kilka wartych uwagi partnerstw. Na przykład w styczniu Hoskinson spotkał się z byłym premierem Gruzji i zaangażował się w ich krajowy program blockchain. We wrześniu Cardano zawiązało współpracę z New Balance, aby zwalczać podrabiane buty.

W chwili pisania tego tekstu Cardano (ADA) kosztuje 0,0294 USD i wzrósł 2,34% w stosunku do dolara. Jest to obecnie jedna z niewielu kryptowalut, która ma gorsze wyniki niż 1 stycznia 2020, kiedy była sprzedawana za 0,033 USD.

Z ostatniej chwili

W momencie pisania artykułu pojawiły się nowe fakty dotyczące cenzury na stronach Wiki. Hoskinson przedstawił je na swoim Twitterze. Wygląda na to że, jeden z edytorów pracujących dla Wikipedii oraz cenzurujących pracę na temat Proof of Stake jest gorącym przeciwnikiem krypto. Sami oceńcie czy rzeczywiście można nazwać edytora Wikipedii neutralnym.

“Najlepszym rozwojem dla tej strefy było by jej nieistnienie. Ostrzeganie na temat tego g*wna jest pozytywnym działaniem dla świata.”

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now