Wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) spada w kierunku nowego dołka wszech czasów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wskaźnik dominacji Bitcoina spadł poniżej obszaru wsparcia na 41,50%.

  • Podąża za opadającą linią oporu.

  • BTCD znajduje się w fali piątej niedźwiedziego impulsu.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) podąża za opadającą linią oporu od dnia 30 lipca i właśnie załamał się poniżej horyzontalnego obszaru przy 41,30%.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wskaźniki techniczne i akcja cenowa wskazują, że jest prawdopodobne osiągnięcie nowego dołka wszech czasów (ATL, all-time low).

Potencjalne podwójne dno

Wskaźnik dominacji Bitcoina spada od stycznia, kiedy osiągnął szczyt na poziomie 73,65%. Spadek kontynuowany był do dnia 19 maja, a jego punktem kulminacyjnym był dołek na poziomie 39,66%.

Sponsorowane

Sponsorowane

Od tego czasu kurs odbił się od dna, ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni BTCD był notowany w okolicach 40%, potencjalnie tworząc formację podwójnego dna.

Podwójne dno jest uważane za byczy wzór i istnieją pewne potencjalne zwyżkowe znaki odwrócenia, takie jak bycza dywergencja na RSI. Jednakże ani dywergencja, ani formacja nie są potwierdzone, ponieważ niższy dołek mógłby je unieważnić. Dodatkowo, MACD spada i utworzył niższy słupek momentum w zeszłym tygodniu (czerwona ikona). Również RSI jest zagrożony spadkiem poniżej 30.

Dlatego nie ma wystarczających oznak wzrostowych, które służyłyby jako potwierdzenie dla byczego odwrócenia trendu.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Nowy dołek wszech czasów?

Trader kryptowalutowy @TheEuroSniper nakreślił wykres BTCD, stwierdzając, że zamknięcie poniżej obszaru 40% może doprowadzić do ruchu spadkowego w kierunku 32%.

Źródło: Twitter

Wykres dzienny również dostarcza niedźwiedziego obrazu. Wskaźnik dominacji Bitcoina spada wzdłuż opadającej linii oporu od dnia 30 lipca.

Co więcej, w dniu 8 września spadł poniżej obszaru wsparcia na 41,50% i obecnie jest w trakcie potwierdzania go jako oporu.

Wskaźniki techniczne są również niedźwiedzie. Podczas gdy RSI potencjalnie wygenerował pewne bycze dywergencje, nadal znajduje się poniżej 30. Co więcej, MACD spada.

Spadek poniżej dołka na poziomie 39,66% z dnia 17 maja prawdopodobnie wysłałby BTCD w kierunku dołków z 2018 roku o wartości 36%.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Liczba fal

Najbardziej prawdopodobna liczba fal sugeruje, że wskaźnik dominacji Bitcoina znajduje się w fali piątej niedźwiedziego impulsu (pomarańczowy).

Potencjalny cel dla dna tego ruchu znajduje się pomiędzy 35,85% a 33,89%. Jest on ustalany na podstawie długości fali pierwszej (pomarańczowy) oraz zewnętrznego zniesienia 1,61 Fib fali czwartej (czarny).

Ta ostatnia wartość stanowiłaby nowy dołek wszech czasów.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz