Wściekły klient pozywa Coinbase z powodu opłat XRP

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pojawił się nowy pozew związany z XRP.

  • Plantiff mówi, że Coinbase jest mu winien prowizje, ponieważ świadomie sprzedał papier wartościowy.

  • Sprawa trafia na terytorium sporne i powinno być uważnie obserwowana.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Klient Coinbase złożył pozew zbiorowy, twierdząc, że Coinbase powinien był wiedzieć, że XRP jest zabezpieczeniem. Co chcą zyskać dla siebie i wszystkich klientów Coinbase?

Coinbase: nowy pozew XRP

Klient Thomas Sandoval ma nadzieję odzyskać część swoich strat XRP, pozywając Coinbase. Odkąd Ripple Labs ogłosiło, że stoi przed sądem ze strony rządu USA, cena ich tokena gwałtownie spadła.

W międzyczasie główne giełdy, w tym Bittrex, oświadczyły, że wkrótce po pozwie wycofają XRP. Coinbase ogłosił, że wstrzyma handel XRP 19 stycznia 2021r. Prawdopodobnie obawiał się reakcji, gdyby pozew wydał wyrok przeciwko Ripple.

W pierwotnym pozwie stwierdzono, że XRP jest zabezpieczeniem zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych. Oznaczałoby to, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie zatwierdziła prawnie sprzedaży i obrotu tokenów.

Pozew dotyczy dwóch dyrektorów firmy Ripple i twierdzi, że świadomie sprzedali nielegalnie papiery wartościowe o wartości ponad 1,3 miliarda dolarów. SEC powiedział:

Ripple zaangażował się w tę nielegalną ofertę papierów wartościowych od 2013r. do chwili obecnej, mimo że Ripple już w 2012r. otrzymał poradę prawną, która w pewnych okolicznościach może być uznana za… zabezpieczenie w świetle federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych

Ale pan Sandoval idzie nieco dalej. Jego skarga złożona w sądzie federalnym zawiera zarzut, że zaniedbanie Coinbase powinno skutkować zwrotem jego opłat handlowych.

Logika zakłada, że ​​Coinbase zaniedbał sprzedaż XRP, nielicencjonowanego zabezpieczenia w tym scenariuszu. Dlatego prowizje pobierane przez Coinbase za nielegalną sprzedaż powinny zostać zwrócone klientowi.

Zwrot opłat dla wszystkich?

W pozwie Sandovala sprawa przeciwko Coinbase jest oparta na technicznych aspektach. Zasób kryptograficzny był zabezpieczeniem i Coinbase powinien był wiedzieć, ponieważ rozumiał, że węzły XRP były pod kontrolą Ripple.

Ponieważ to firma była właścicielem węzłów, były one częścią firmy, a zatem nie były towarem, argumentuje pozew.

Jest to szczególnie interesujący argument, biorąc pod uwagę reputację Ripple jako firmy scentralizowanej i „dla banków”. XRP ma być narzędziem do transferu środków (co z definicji prawdopodobnie czyni z niego walutę).

Niemniej jednak entuzjaści kryptowalut zbesztali go za scentralizowanie, w przeciwieństwie do Bitcoina (chociaż większość wydobycia BTC odbywa się w Chinach) lub Ethereum.

XRP odnotował ogromny spadek cen po pozwie SEC: TradingView

Jeśli ta centralizacja stanie się sednem możliwego upadku XRP, może to być dobrodziejstwem dla innych aktywów kryptograficznych. Teoretyczna i być może prawna klasyfikacja demokratycznych, zdecentralizowanych ksiąg jest narracją, którą większość miłośników kryptowalut opowiada od lat.

Jeśli Sandoval wygra sprawę, może to mieć poważne konsekwencje. Oprócz orzeczeń sądowych wspierających ideę, że jakakolwiek „scentralizowana” księga, nawet jeśli jest rozproszona, jest zabezpieczeniem, istnieje również wszystkich pozostałych 35 milionów użytkowników Coinbase.

Czy oni również mogliby być uprawnieni do zwrotu swoich opłat? A może przynajmniej część ugody? Na razie XRP się trzyma, mając pewne wsparcie. Wciąż jest to kryptowaluta nr 4 i poza Stanami Zjednoczonymi nie ma większych problemów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Harry Leeds jest pisarzem, redaktorem i dziennikarzem, który spędził dużo czasu w byłym ZSRR, zajmując się żywnością, kryptowalutami i opieką zdrowotną. Tłumaczy także poezję i redaguje magazyn literacki mumbermag.me.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now