Wprowadzenie Filecoina budzi poważne obawy w górnictwie, ceny FIL spadają

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Filecoin wystartował, ale górnicy nie są zadowoleni.

  • Aby wydobyć plik FIL, wymagany jest kosztowny sprzęt i stacking.

  • Ceny tokenów spadły o ponad 50% od szczytu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Długo oczekiwany i cieszący się dużą popularnością projekt Filecoin wystartował pod koniec zeszłego tygodnia, ale wywołał wiele pytań dotyczących możliwej tokenomiki Ponziego i widma szybkiego wyjścia ze spadku cen tokenów.

Trzy lata po 200 milionach dolarów ICO, sieć główna Filecoin wreszcie została uruchomiona. Sieć weszła teraz w cichy okres monitorowania po uruchomieniu, aby zapewnić płynne działanie.

Zespół będzie uważnie śledzić wydajność sieci, przygotowując się do „Filecoin Liftoff Week”, obejmującego wykłady, warsztaty i panele, które rozpoczną się 19 października.

Filecoin wykorzystuje technologię InterPlanetary File System (IPFS), która umożliwia użytkownikom wynajmowanie nieużywanego miejsca na dysku twardym do przechowywania i oferowanie własnych treści do hostowania.

Tokenomika projektu znalazła się jednak w centrum uwagi, ponieważ 1,5 miliona tokenów FIL zostało przeniesionych na giełdy zaraz po uruchomieniu. Górnicy, którzy wydali fortuny na drogi sprzęt, są zaniepokojeni ciągłymi spadkami cen tokenów.

Niezadowolenie z miningu Filecoin

Popularny członek społeczności kryptowalut i inwestor Bitcoin „WhalePanda” (@WhalePanda) przesłał dalej wątek zagłębiający się w mechanikę wydobywania i tokenomikę Filecoin:

Jak donosi BeInCrypto, był ogromny popyt ze strony Chin, a ceny tokenów FIL zaczęły gwałtownie rosnąć, osiągając jednogodzinny szczyt w wysokości 73 USD 16 października. Jak stało się normą w przypadku wprowadzania nowych tokenów kryptograficznych, wkrótce nastąpił gwałtowny spadek cen.

Większość traderów OG CT sprzedała swoje monety / konta przed uruchomieniem, ponieważ wszyscy wiemy, jak to się skończy… Spodziewaj się dziennych dumpów przynajmniej przez następny rok.

Oryginalny tweet rozpoczął się od następującego oświadczenia, które ujawnia duże niezadowolenie w społeczności górniczej; „W ciągu 24 godzin od startu większość górników już strajkuje i mówi o nieudanym ślubie i forku”.

Wyjaśnił, że złożoność łańcucha blokowego Filecoin wymaga drogiego sprzętu z dużą ilością pamięci kosztującej od 20 000 do 40 000 USD, aby go wydobyć. Wątek dodał, że istnieje wąskie gardło związane z „szybkością uszczelniania”, która wydłuża proces zapewniania miejsca na dysku twardym. Tokeny FIL muszą zostać postawione jako zabezpieczenie i będą musiały zostać zakupione w tym celu.

Kolejny Crypto Ponzi?

Były obliczenia i przykłady, aby to udowodnić, a wniosek był taki, że cały system wydaje się być jednym gigantycznym Ponzi, który nie byłby pierwszym dla kryptowalut w Chinach.

Tutaj w Chinach ludzie są zniesmaczeni. Obliczenie serwetkowe pokazuje, że Twój system wydobywczy, który wymaga sprzętu o wartości 20 000 USD, również zmusza Cię do * kupowania * większej liczby monet. W kraju, w którym ponzinomics to sztuka.

W chwili publikacji prasy ceny FIL nadal spadały i spadły o kolejne 15% w ciągu ostatnich 24 godzin do 32 USD.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now