Wpływy Grayscale sugerują, że rajd Bitcoina „dopiero się zaczyna”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dyrektor zarządzający w Grayscale uważa, że wzrost ceny Bitcoina będzie kontynuowany.

  • Napływ kapitału sugeruje, że instytucjonalny głód kryptowalut rośnie.

  • Grayscale, wraz z innymi głównymi nabywcami, wybiera BTC z rynku szybciej, niż mogą je stworzyć górnicy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dyrektor zarządzający Grayscale, Michael Sonnenshein, uważa, że wzrost ceny Bitcoina na północ od 19 000 USD w ostatnich tygodniach będzie kontynuowany.

W rozmowie ze Squawk Boxem CNBC Sonnenshein mówi, że rajd Bitcoina „dopiero się rozkręca”. BTC mógł zyskać w tym roku ponad 157%, ale nie uważa, że rajd się skończył.

Wskazując na stały napływ kapitału do różnych produktów inwestycyjnych oferowanych w Grayscale, Sonnenshein sugeruje, że jest to prawdopodobnie wskaźnik, iż cena nie osiągnęła szczytu.

Wpływy w Grayscale wskazują na dalszy rajd Bitcoina

Przyznając, że przewidywanie ceny BTC jest „bardzo trudne”, odrzuca pogląd, że Bitcoin wygląda „trochę toppy”.

Na pytanie, czy produkty Bitcoin lub XRP uzyskują najwięcej wpływów, Sonnenshein wyjaśnił, że w Grayscale napływa do wszystkich dziesięciu produktów oferowanych przez firmę.

Wraz z BTC, Grayscale oferuje obecnie produkty inwestycyjne w BCH, ETH, ETC, ZEN, LTC, XLM, XRP i ZEC. Firma zapewnia również ekspozycję na wiodące waluty cyfrowe w ramach funduszu Greyscale Digital Large Cap Fund.

Dyrektor zarządzający stwierdził, że około jedna trzecia inwestorów w Grayscale posiada obecnie więcej niż jeden produkt. Taka dywersyfikacja podobno wzrosła w całym 2020r.

Grayscale kupuje więcej BTC niż górnicy mogą sprzedać

Grayscale wykupiło w tym roku ogromne ilości Bitcoinów. W rzeczywistości BeInCrypto poinformowało w poniedziałek, że firma kupiła ponad 7300 BTC tylko w ostatnim tygodniu.

Górnicy wydobywają obecnie średnio 144 bloków dziennie i otrzymują 6,25 BTC za każdy z nich. W zeszłym tygodniu do całkowitej podaży w obiegu dołączyło 6300 nowych BTC. W związku z tym zakupy w Grayscale zabierają Bitcoiny z rynku szybciej, niż są tworzone.

Grayscale to tylko jeden z głównych wielorybich nabywców, który obecnie pochłania podaż. Podobno zarówno PayPal, jak i Square wykupują również za ogromne kwoty.

Niedawny raport Pantera Capital wykazał, że obie firmy płatnicze również zabrały z rynku więcej Bitcoinów, niż mogliby wyprodukować górnicy.

Tak duży zakup BTC wydaje się być głównym motorem wzrostu cen, który według Sonnensheina może być kontynuowany. Przy takim niedoborze dostaw, być może niektóre z bardziej dziwacznych prognoz cen z ostatnich tygodni mogą nie być tak szalone, jak brzmią?

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now