Władze Indii rozważają wprowadzenie 18% podatku od transakcji BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Indyjskie władze rozważają wprowadzenie 18-procentowego podatku od transakcji BTC.

  • Wg CEIB Bitcoin klasyfikuje się jako "niematerialne" aktywo.

  • Jeśli Indie rzeczywiście wprowadzą nowy podatek, rząd może uzyskać nawet do 1 mld USD rocznie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Chociaż Indie nadal wykazują niepewność w swoim podejściu do kryptowalut, lokalne władze rozważają podobno wprowadzenie 18-procentowego podatku od transakcji BTC. Ponieważ transakcje w Indiach przekraczają 5 miliardów dolarów rocznie, nowy podatek mógłby wygenerować dodatkowy miliard USD rocznie.

18% podatku od transakcji BTC

Według lokalnych mediów Times of India, Centralne Biuro Wywiadu Gospodarczego (CEIB) przekazało wniosek do Centralnej Rady Pośrednich Podatków i Ceł (CBIC).

CEIB opublikowała niedawno raport badający różne sposoby wykorzystania kryptowalut. Agencja stwierdziła, że Bitcoin klasyfikuje się jako “niematerialne” aktywo. Oznacza to, że kraj mógłby nałożyć na Bitcoina podatek od towarów i usług. Agencja podkreśliła również, że jeśli podatek ten zostanie wprowadzony w życie, może pomóc w zmniejszeniu udziału BTC w nielegalnej działalności.

W raporcie CEIB oszacowano, że wolumen transakcji Bitcoina wynosi około 40 000 crore rocznie (5,5 mld USD). Jeśli drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie rzeczywiście wprowadzi nowy podatek, rząd może uzyskać rocznie nawet do 1 mld USD.

Wg poprzedniego raportu z początku grudnia, urząd skarbowy rozważał wprowadzenie nawet 30-procentowego podatku od zysków z inwestycji w cyfrowe aktywa.

Krypto kontrowersje w Indiach

Ten olbrzymi azjatycki kraj ma dość długą i intrygującą historię związaną z kryptowalutami. W 2018 r. bank centralny kraju (Reserve Bank of India) zabronił instytucjom finansowym prowadzenia działalności związanej z cyfrowymi aktywami.

Choć nie był to bezpośredni zakaz używania kryptowalut, większość firm powstrzymała się od prowadzenia działalności w kraju. Sąd Najwyższy Indii uchylił jednak decyzję RBI na początku tego roku i określił ją jako “niekonstytucyjną”.

Wkrótce potem kraj zaczął wykazywać ogromne zainteresowanie cyfrowymi aktywami. Zaczęły rosnąć wolumeny handlu na indyjskich giełdach i co raz więcej nowych firm zaczęło wchodzić w rozwijający się rynek.

Niemniej jednak, RBI zapowiedziało, że będzie podważać orzeczenie Sądu Najwyższego. Agencja uważa, że to głównie przestępcy wykorzystują kryptowalutę do przeprowadzania nielegalnych transakcji.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now