Willy Woo: Bitcoin wkrótce oddzieli się od tradycyjnych rynków

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Analityk Willy Woo uważa, że Bitcoin zmierza w kierunku oddzielenia się od rynku akcji, napędzany swoją wewnętrzną adopcją.

  • Uważa, że ruch Bitcoina w przyszłości będzie zdeterminowany organiczną adopcją, a nie inwestycjami zewnętrznymi.

  • Woo uważa, że podstawy adopcji są najważniejszym czynnikiem dla przyszłości Bitcoina.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Analityk rynku on-chain Willy Woo uważa, że ruchy rynkowe Bitcoina wkrótce przestaną korelować z ruchami na rynkach tradycyjnych, jak miało to miejsce do tej pory.

SponsorowaneSponsorowane

Pisząc na swoim koncie na Twitterze, Woo udostępnił dane z Glassnode, pokazujące wyraźny wieloletni trend wzrostowy w zakresie adopcji Bitcoina.

Jego zdaniem jest to fragment rosnącej liczby argumentów za tym, że Bitcoin działa teraz jako długoterminowy store-of-value dla rosnącej liczby „HODLerów”. To, jak mówi, będzie miało większy wpływ na cenę Bitcoina niż „fundusze hedgingowe i trading wielorybów ” i skutecznie oddzieli akcję Bitcoina od S&P 500.

SponsorowaneSponsorowane

Kontekst prognozy Woo

Prognozy Woo pojawiają się w kontekście wyraźnej korelacji między Bitcoinem a akcjami. W niektórych kwartałach doprowadziło to do obaw, że czynniki makroekonomiczne, takie jak stopy procentowe, bezrobocie i inflacja, mogą wpływać na cenę Bitcoina – a co za tym idzie, na cały rynek kryptowalut, który w dużej mierze opiera się na Bitcoinie.

Jednak nie każdy analityk zgadza się, że w rzeczywistości korelacja istnieje. Założyciel Heisenberg Capital, Max Keizer, uważa, że w rzeczywistości „Bitcoin… jest odwrotnie skorelowany z dolarem, a nie z giełdą”. Dodaje: „Nie daj się zwieść przypadkowości”.

Poniższe wykresy ilustrują pozorną korelację między rynkiem akcji a Bitcoinem w okresie pięciu lat:

Źródło: Coinmarketcap
Źródło: Tradingview

Przewidywanie odłączenia Woo

Według Woo Bitcoin zbliża się do punktu w swoim cyklu życia, w którym coś, co opisuje jako „adopcja wewnętrzna”, zaczyna wywierać większy wpływ na jego ruchy rynkowe niż inwestycje ze źródeł zewnętrznych. Wyjaśniając, co oznacza „adopcja wewnętrzna”, napisał w tweecie:

Adopcja ta wynika z długoterminowego, organicznego wzrostu HODLerów. W przeciwieństwie do funduszy hedgingowych i tradingu wielorybów, którzy przenoszą kapitał do i z BTC podczas hadlu i zabezpieczania swoich pozycji.

Źródło: Twitter

Woo uważa, że tradycyjni inwestorzy wchodzą w interakcje z Bitcoinem jako zabezpieczeniem, z niezamierzoną konsekwencją tworzenia korelacji. Taka sytuacja w zakresie głównych inwestycji bitcoinowych jest zgodna z tą, którą opisał współprzewodniczący Fortune Brainstorm Finance Robert Hackett w czerwcu 2020 r.

Jednak według Woo rubikon adopcji użytkowników Bitcoina został już przekroczony. Jak mówi, skutecznie zmniejsza to znaczenie inwestycji instytucjonalnych jako podstawowego czynnika wpływającego na cenę Bitcoina.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

I first got into crypto at the University of Hull in 2010 when my friend Jacky and I ironically bought a few bitcoin thinking of it as some kind of internet-joke-thing. We both got rid of it soon after, but while I totally forgot about it and focused on building a career in television, he kept an eye on the crypto scene and a few years later back home in Hong Kong, he made a small fortune investing in Ethereum. That showed me! These days in addition to my writing and television career, I am now a busy crypto advocate because I believe cryptocurrencies and blockchain technology are a key driver of Nigeria's technological transformation, contributing in no small measure to Africa's unique leapfrogging phenomenon. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz