Wieloryb przesłał miliard dolarów w BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nieznany wieloryb przeprowadził dwie ogromne transakcje BTC o wartości przekraczającej 1 miliard dolarów.

  • Transakcje zostały wysłane z portfeli giełdy Xapo na nieznane adresy.

  • Osoba, która dokonała tak ogromnego przelewu zapłaciła zaledwie 3.54 dolara opłaty transakcyjnej.

  • Możliwe, że po zsumowaniu tych dwóch transakcji, ruch ten jest największy pod względem przeniesionej wartości.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Nieznany wieloryb przeprowadził dwie ogromne transakcje BTC o wartości przekraczającej 1 miliard dolarów.

Według twitterowego profilu Whale Alert, w ciągu kilku minut dokonał on dwóch transakcji o łącznej wartości 88 856 BTC. Taka ilość BTC w momencie pisania tego artykułu przekłada się na ponad miliard dolarów.

Dwie transakcje, pierwsza 45 671 BTC o wartości 602 milionów dolarów oraz druga 43 185 BTC o wartości 570 milionów dolarów, zostały wysłane z portfeli giełdy Xapo na nieznane adresy. Co ciekawe osoba, która dokonała tak ogromnego przelewu zapłaciła zaledwie 3.54 dolara opłaty transakcyjnej.

Możliwe, że po zsumowaniu tych dwóch transakcji, ruch ten jest największy pod względem przeniesionej wartości. Największą pojedynczą transakcję BTC dokonała jednak nieistniejąca już giełda kryptowalut MT Gox. Platforma w 2011 roku przelała 550 000 BTC, które w dniu dzisiejszym byłyby warte ponad 7 mld dolarów.

Aktualna sytuacja na rynku Bitcoina (BTC)

Te ogromne transfery mają miejsce w byczym okresie dla Bitcoina. Cena BTC przekroczyła już poziom 13 tys. dolarów i cały czas pnie się do góry, a dominacja najstarszej kryptowaluty to niemal 62%!

Wzrosty pojawiły się po ogłoszeniu, że PayPal wprowadzi kryptowalutowe usługi dla swoich użytkowników. Co ciekawe, nie mieliśmy przyjemności oglądać tak wysokich cen już od czerwca 2019 roku. W 2020 roku wartość BTC wzrosła o 82% i cały czas jest przedmiotem co raz większego zainteresowania ze strony instytucji.

Wg. firmy analitycznej Glassnode rośnie także liczba wielorybów BTC. Liczba adresów przechowujących BTC warte przynajmniej milion dolarów przekroczyła już 20 000.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now