Wielka Brytania przedstawia plan dot. stablecoinów i CBDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Brytyjski Departament Skarbu ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie prac nad projektem, który ureguluje prywatne stablecoiny.

  • Departament dodał również, że aktywnie bada cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) jako alternatywę dla gotówki.

  • Kanclerz podał także szczegóły dot. planu zwiększenia liczby spółek notowanych na brytyjskiej giełdzie.

  • Kanclerz chce w ten sposób wzmocnić pozycję Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w dziedzinie technologii finansowych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Brytyjski Departament Skarbu ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie prac nad projektem, który ureguluje prywatne stablecoiny. Departament dodał również, że aktywnie bada cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) jako alternatywę dla gotówki.

Kanclerz Rishi Sunak stwierdził, że stablecoiny i prywatne cyfrowe waluty to tańszy i szybszy sposób dokonywania płatności. Docenił również pracę Departamentu Skarbu i Banku Anglii na rzecz badań nad CBDC, jako alternatywnym sposobem dokonywania płatności.

Sunak podał także szczegóły dot. planu zwiększenia liczby spółek notowanych na brytyjskiej giełdzie. W tym celu zostanie powołana nowa grupa zadaniowa. Stworzy ona nowe regulacje, mające pomóc innowacyjnym firmom z sektora fintech w wejściu na giełdę w Wielkiej Brytanii.

“Nowe technologie, takie jak stabilne monety i prywatne waluty cyfrowe, mogą zmienić sposób, w jaki ludzie przechowują i wymieniają swoje pieniądze, czyniąc płatności tańszymi i szybszymi. Rząd zaproponuje podejście regulacyjne dla odpowiednich inicjatyw stablecoinów, które zapewnią spełnienie tych samych minimalnych standardów, jakich oczekujemy od innych metod płatności”

– powiedział kanclerz Departamentu Skarbu.

Wielka Brytania pracuje nad CBDC

Z oficjalnego komunikatu wynika też, że większość prac badawczych nad CBDC została już zakończona i Wielka Brytania poważnie rozważa uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego w najbliższej przyszłości. Kanclerz chce w ten sposób wzmocnić pozycję Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w dziedzinie technologii finansowych.

Ponieważ Wielka Brytania odgrywa wiodącą rolę w globalnych ozmowach na temat CBDC, kanclerz z zadowoleniem przyjął prace Ministerstwa Skarbu i Banku Anglii nad tym, czy i w jaki sposób banki centralne mogą emitować własne waluty cyfrowe jako uzupełnienie gotówki.

– powiedział.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!