Wiceprezes Coinbase wzywa do „wyrównania szans” w regulacjach kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Emilie Choi, wiceprezes Coinbase Global Inc. powiedziała, że firma oczekuje uczciwości od regulatorów.

  • Uwagi te są następstwem debaty między Coinbase i SEC.

  • Choi jest jedną z wielu, którzy przemawiają do regulatorów, aby pochylić się nad regulacjami dotyczącymi kryptowalut.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wiceprezes Coinbase Global Inc, Emilie Choi, wezwała regulatorów do “równego pola gry” w świecie regulacji finansowych.

Sponsorowane

Sponsorowane

Podczas konferencji Messari’s Mainnet w Nowym Jorku, Choi poprosiła o przejrzystość, jasność i uczciwość ze strony regulatorów. Wiceprezes Coinbase pojawiła się zdalnie i zaapelowała o “zdroworozsądkowe” zasady.

„Chcemy się tylko upewnić, że istnieje równe pole gry” dla firm kryptowalutowych i innych dostawców usług finansowych, powiedziała Choi.

Sponsorowane

Sponsorowane

Naprawdę chcemy dotrzeć do tego miejsca, w którym istnieją po prostu zdroworozsądkowe zasady i przepisy.

Ruch następuje po tym, jak firma zezłomowała plany dotyczące ich najnowszego produktu. Coinbase planował wydanie nowego produktu o nazwie Lend. Program ten pozwoliłby posiadaczom kryptowalut na dodatkowe zyski z ich udziałów poprzez pożyczanie swoich kryptowalut.

Jednak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) szybko zareagowała na produkt Coinbase, Lend. Amerykańscy regulatorzy zbadali firmę, poprosili o rejestry pracowników, nazwiska na liście oczekujących na produkt i zagrozili pozwem sądowym. Pomimo, że giełda Coinbase miała wsparcie społeczności w świetle komentarzy SEC. Inwestor Mark Cuban powiedział, że firma powinna podjąć “agresywną” reakcję przeciwko regulatorom.

Obecnie Coinbase prowadzi największą amerykańską giełdę kryptowalut. Jego wycena oscylowała wokół 89 miliardów dolarów po wejściu na giełdę Nasdaq. Na początku tego roku Amerykański Urząd ds. Imigracji i Egzekwowania Celnego (ICE) zakupił nawet oprogramowanie kryminalistyczne od Coinbase.

Kryptowaluty w obliczu regulacji prawnych

W ostatnim czasie branża kryptowalutowa odczuła zaostrzony uścisk ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. Oprócz sondy Coinbase i groźby pozwu sądowego, SEC wziął na celownik inną dużą firmę kryptowalutową. Uniswap również stoi w obliczu dochodzenia ze strony SEC, jak ogłoszono wcześniej w tym miesiącu.

Podczas gdy ustawodawcy zastanawiają się nad przepisami podatkowymi dotyczącymi kryptowalut, przewodniczący SEC Gary Gensler przedstawił szczegółową mapę drogową dla nadrzędnych regulacji branży kryptowalutowej. Regulatorzy mieli cel do końca września, aby uzyskać pewien rodzaj nadzoru nad kryptowalutami.

Tymczasem branża kryptowalutowa pozostaje na krawędzi. Niektórzy uczestnicy, tacy jak Zumo CEO Nick Jones, twierdzą, że regulacje są największym zagrożeniem dla branży.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Savannah Fortis jest dziennikarką multimedialną zajmującą się tematami z pogranicza kultury, stosunków międzynarodowych i technologii. Dzięki swoim podróżom została wprowadzona do społeczności kryptowalut w 2017 roku i od tego czasu pozostaje w interakcji ze światem krypto.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz