Justin Sun: Warren Buffett posiada 1 BTC i 2 mln TRX

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wg Justina Suna miliarder Warren Buffett posiada kryptowaluty - 1 BTC i 2 mln TRX.

  • Warren Buffet zaprzecza jakoby był właścicielem jakiejkolwiek kryptowaluty.

  • Jeżeli Sun faktycznie podarował Buffetowi krypto, wyrocznia z Omahy jest na sporym plusie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Justin Sun, założyciel kryptowalutowej platformy Tron opublikował tweet, z którego wynika, że wbrew powszechnemu przekonaniu, miliarder Warren Buffett posiada kryptowaluty. Sun w swoim poście stwierdził, że Buffett jest właścicielem jednego Bitcoina i ponad miliona tokenów Tron (TRX).

Czy Warren Buffett otrzymał krypto od Justina Suna?

Justin Sun poinformował, że wbrew powszechnemu przekonaniu, dyrektor generalny Berkshire Hathaway, amerykański inwestor i potentat biznesowy, “technicznie” jest właścicielem kilku kryptowalut – 1 bitcoina i miliona tokenów TRX.

Jest to o tyle dziwne, że wcześniej media przedstawiały Warrena Buffetta jako kogoś, kto nie jest i w najbliższym czasie nie będzie zainteresowany Bitcoinem ani żadną inną kryptowalutą.

Na początku 2020 roku Warren Buffett lub wyrocznia z Omaha, jak często się o nim mówi, potwierdził w wywiadzie dla CNBC Becky Quick, że nie posiada żadnych kryptowalut i nie ma zamiaru w nie inwestować. Wg inwestora kryptowaluty “nie mają żadnej wartości i nic nie produkują”. Co więcej Buffett nazwał kiedyś bitcoina “trutką na szczury”.

Sun ujawnił, że dał Buffettowi Samsunga Galaxy Fold, na którym znajdował się 1 BTC. Założyciel Tron podzielił się nawet adresem portfela: 3AsXDKX1etLgegepVeJbhj7WeZiypVMgdt. Oprócz Bitcoina Sun wręczył miliarderowi 1 930 830 tokenów TRX. Liczba ta jest równoznaczna z jego urodzinami. Buffett, który podobno “życzył sobie, aby urodził się później, tak aby móc otrzymać więcej tokenów”, od tamtej pory zaprzecza, jakoby posiadał jakiekolwiek kryptowaluty.

Buffett osiągnął niezły zysk

Jak zauważył jeden z komentatorów, od czasu obdarowania Buffeta wartość tokenów TRX zaczęła rosnąć. W dniu 6 lutego 2020 roku Justin Sun ogłosił, że podarował Warrenowi Buffettowi około 2 miliony TRX. Cena tokenów TRX wynosiła wówczas 0,023 USD, czyli były one warte łącznie ok. 45 000 USD. Dziś cena TRX to 0,029 USD za sztukę. Oznacza to, że jeśli Buffett faktycznie otrzymał tokeny od Suna, ich wartość wzrosła o 24,43%.

Z kolei w mniej więcej tym samym czasie jeden bitcoin kosztował około 10 000 dolarów. Aktualnie za jednego BTC musimy zapłacić ponad 30 000 USD. Oznacza to, że wyrocznia z Omahy jest na ponad 3000-procentowym plusie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now