W Budapeszcie odsłonięto pierwszą na świecie statuę twórcy Bitcoina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pierwsza na świecie statua wynalazcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, została odsłonięta w Parku Graphisoft w Budapeszcie na Węgrzech.

  • Twarz posągu posiada odblaskową powierzchnię, dzięki czemu widzowie mogą symbolicznie zobaczyć siebie jako anonimowego Nakamoto.

  • Park Graphisoft, w którym znajduje się posąg, znany jest również z innych rzeźb inspirowanych technologią.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pierwsza na świecie statua wynalazcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, została odsłonięta w Parku Graphisoft w Budapeszcie na Węgrzech.

Sponsorowane

Sponsorowane

O 18:00 CET 16 września, partnerzy współpracujący przy tworzeniu posągu odsłonili popiersie w parku biurowym. Ponieważ Nakamoto nigdy się nie ujawnił i prawdopodobnie posługuje się pseudonimem, twórcy zdecydowali się przedstawić postać jako anonimową. Symbolicznie, twarz posągu posiada odblaskową powierzchnię, dzięki czemu widzowie mogą zobaczyć siebie jako Nakamoto.

Lokalizacja pomnika

Odsłonięcie pomnika poprzedziło kilka słów od partnerów współpracujących przy projekcie. András Györfi, redaktor węgierskiego portalu kryptowalutowego Kripto Akadémia, był odpowiedzialny za oryginalny pomysł i kierował projektem. Na początku opowiedział o znaczeniu pomnika, który znajduje się w Graphisoft Park. W parku znajduje się wiele rzeźb inspirowanych technologią, w tym dzieło Ernő Rubika, znanego ze swojego sześcianu, oraz posąg współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa.

Sponsorowane

Sponsorowane

Jednak w parku znajdują się również pomniki innych postaci, o których niektórzy mogliby pomyśleć, że nie są z nimi związane. Ale Györfi widzi związek między nimi wszystkimi, jako tymi, którzy dążyli do poprawy świata poprzez rozwijanie niekonwencjonalnych pomysłów. “Twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, idealnie pasuje do tej grupy ludzi” – powiedział. János Kocsány, dyrektor generalny Graphisoft Park, podkreślił również, że było to największe zgromadzenie na odsłonięciu pomnika w historii parku.

Pomysł na statuetkę Satoshiego

Wcześniej tego lata BeinCrypto rozmawiało z Györfim o jego dziele i jego nadchodzącym odsłonięciu. Györfi wymyślił statuetkę zainspirowany znaczeniem blockchaina i artystycznymi walorami niewymiennych tokenów (NFT). Choć jest to fizyczna manifestacja czegoś, co z natury jest cyfrowe, Györfi czuł, że rzeczy fizyczne mają większe znaczenie w coraz bardziej cyfrowym świecie.

Aby zrealizować swój pierwotny pomysł, Györfi współpracował z kilkoma węgierskimi organizacjami kryptowalutowymi, w tym z konferencją blockchain Blockchain Budapest, giełdą kryptowalutową Mr. Coin oraz stowarzyszeniem kryptowalutowym Blockchain Hungary. Współpracownicy zebrali pieniądze za pośrednictwem kampanii crowdsourcingowej, dzięki której posąg został sfinansowany wyłącznie z Bitcoina i Binance Coina. Węgierscy rzeźbiarze Réka Gergely i Tamás Gilly następnie stworzyli popiersie w lecie. Posąg jest wykonany głównie z brązu, ale na twarzy ma kompozyt aluminiowy, który nadaje mu właściwości odbijające światło.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz