Vouchery Bitcoin dostępne w The Post Office

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • The Post Office, oficjalny dostawca usług pocztowych Wielkiej Brytanii, podpisał umowę z giełdą kryptowalut Swarm Markets.

  • „Kupony” na kryptowaluty mają być wydawane w 11 638 oddziałach pocztowych w kraju.

  • Kupony te można zrealizować za pomocą oficjalnej aplikacji weryfikacyjnej KYC Urzędu Pocztowego „EasyID”.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Poczta Wielkiej Brytanii podpisała umowę ze stosunkowo nieznaną giełdą o nazwie Swarm Markets.

Sponsorowane

Sponsorowane

W ramach umowy, Post Office rozpocznie wydawanie i sprzedaż „voucherów” kryptograficznych w swoich oddziałach na terenie całego kraju. Kupony te można później wymienić na Bitcoin lub Ethereum na giełdzie Swarm Markets.

W ramach tej umowy klienci muszą zrealizować swoje kupony, wypełniając KYC za pomocą bezpiecznej aplikacji do weryfikacji tożsamości, opracowanej przez pocztę o nazwie „EasyID”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według oficjalnego rzecznika Post Office:

Dostęp do produktów i usług coraz bardziej przenosi się w Internecie, a my zareagowaliśmy na tę zmianę. Uruchamiliśmy naszą bezpłatną aplikację Post Office EasyID. Pozwala ludziom budować własną, bezpieczną tożsamość cyfrową na ich smartfona. Umożliwia im łatwe kontrolowanie i udowadnianie, kim są, niezależnie od tego, z jaką firmą chcą wchodzić w interakcję.

Post Office jest podmiotem prywatnym w Wielkiej Brytanii, jednak należy do rządu. Jest najbardziej znany ze swoich powiązań z Royal Mail, krajową usługą pocztową (Royal Mail). Również jako taki, jest najbardziej znany z 11 638 oddziałów w całym kraju. Działają one jako punkty sprzedaży dla szerokiej gamy usług i produktów: od poczty do bankowości i ubezpieczeń.

Swarm Markets twierdzi, że jest „pierwszym na świecie licencjonowanym * protokołem DeFi o wysokiej płynności”. Jednak jego token znajduje się obecnie stosunkowo nisko, zajmując miejsce #1504 w rankingach CoinMarketCap (pod względem ogólnej kapitalizacji rynkowej).

Dobre czy złe wieści dla Wielkiej Brytanii?

Choć nieoczekiwany, ten nowy dodatek do portfolio Urzędu Pocztowego może oznaczać krok we właściwym kierunku. Katalizowanie wskaźników adopcji kryptowalut w Wielkiej Brytanii, która obecnie pozostaje w tyle za innymi krajami anglojęzycznymi, wydaje się być dobrym krokiem.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez niezależną grupę badawczą Finder wykazało, że jeden na trzech Australijczyków posiada kryptowalutę. Badanie Statista wskazuje, że krajem o najwyższym poziomie adopcji na świecie jest Nigeria. 31,9% wszystkich ankietowanych obywateli nigerii twierdzi, że posiada kryptowalutę. Wielka Brytania plasuje się znacznie niżej na tej liście, z zaledwie 4,7% respondentów twierdzących, że posiada kryptowaluty.

Z drugiej strony, Telegraph donosi, że krytycy „oskarżyli” rządowy Post Office o „uzasadnienie inwestycji wysokiego ryzyka po nawiązaniu współpracy z firmą zajmującą się handlem kryptowalutami”. Artykuł cytuje krytyków, takich jak była przewodnicząca komisji ds. skarbu, baronowa Nicky Morgan, która stwierdziła, że ​​„zaangażowanie się w urzędy pocztowe wydaje się bardzo dziwne”.

Od marca 2020 r. rząd Wielkiej Brytanii rozważa koncepcję wprowadzenia własnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC) po utworzeniu specjalnej „grupy zadaniowej”, która do tej pory działała jako wewnętrzny „think tank” dla badań i definicję tego, jak takie CBDC może wyglądać w przyszłości.


Tymczasem Salwador, kraj o stosunkowo niskim PKB w porównaniu z Wielką Brytanią, wykonał ostatnio odważny krok w kierunku przyjęcia własnego. Wprowadzając Bitcoin jako uznaną w całym kraju formę przetargu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Ryan jest specjalistą fintech z pasją do kryptowalut i adopcji blockchain. Jako zapalony trader i inwestor na rynku od 2016 roku. Lubi być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w branży, jednocześnie znajdując następny altcoin na 100x.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz