Visa wchodzi we współpracę z Circle i integruje USDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Visa nawiązała współpracę z krypto-fintechem Circle Internet Financial.

  • Firma zintegruje natywny stablecoin Circle - USD Coin (USDC).

  • Visa weszła też w partnerstwo z dostawcą krypto portfeli BlockFi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Visa, globalna firma świadcząca usługi finansowe i gigant w dziedzinie kart kredytowych, nawiązała współpracę z Circle Internet Financial, wiodącym startupem krypto-fintech. Circle pomoże gigantowi płatności w zintegrowaniu swojego natywnego stablecoina USDC.

Według Forbesa, w dniu 2 grudnia Visa wprowadziła na swoje platformy kart kredytowych USD Coina (USDC) od Circle. Firmy mają zamiar wykorzystać stablecoina do wysyłania i odbierania płatności.

Visa nie będzie samodzielnie przechowywać USDC, a Circle pomoże gigantowi wprowadzić software który zintegruje token z ich platformami. Wg raportu do partnerstwa zostanie też włączone 25 firm biorących udział w programie Visa Fast Track.

W niedalekiej przyszłości po zakończeniu przez Circle programu Fast Track, Visa planuje też wypuszczenie karty kredytowej. Umożliwiłoby to przedsiębiorstwom bezproblemowe dokonywanie płatności przy użyciu USDC. Cuy Sheffield, szef działu ds. kryptowalut w Visa, powiedział:

To będzie pierwsza, firmowa karta, która pozwoli firmom wydawać środki w USDC. Uważamy, że to znacznie zwiększy użyteczność USDC dla klientów biznesowych Circle.

Sheffield wypowiedział się również na temat integracji stablecoina Circle, mówiąc:

Nadal uważamy Visę za sieć sieci. Sieci blockchain i stablecoiny, takie jak USDC, to tylko dodatkowe sieci. Uważamy więc, że istnieje znacząca wartość, którą Visa może zapewnić naszym klientom, umożliwiając im dostęp do nich i umożliwiając im wydawanie pieniędzy u naszych sprzedawców.

Partnerstwo Visa – Circle to kolejny projekt w szybko rozwijającej się arenie cyfrowych płatności. W kryptowaluty niedawno wszedł także gigant płatności PayPal. Platforma umożliwiła już zakup Bitcoina i kilku altcoinów swoim amerykańskim klientom. Niestety mogą oni jedynie kupować, sprzedawać i przechowywać monety. Nie istnieje natomiast możliwość wypłaty środków na zewnętrzny portfel.

To nie jedyna współpraca

Visa w ostatnich dniach podjęła więcej niż jedno krypto partnerstwo. Oprócz Circle, firma weszła też we współpracę z dostawcą portfeli kryptowalutowych BlockFi. Już w 2021 roku razem stworzą kartę kredytową, dzięki której klienci za zakupy w BTC będą otrzymywać nagrody.

Cashback, który będzie oferować karta to 1,5%. Oprócz tego jeśli użytkownik wyda więcej niż 3000 dolarów w ciągu pierwszych trzech miesięcy, otrzyma 250 dolarów premii. Niestety opłata roczna za tak innowacyjną kartę to 200 USD.

Share Article

Pordróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 2 lat.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!