Visa rozlicza transakcje przy użyciu USDC na platformie Ethereum

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Visa ogłosiła wykorzystanie USD Coina do rozliczania transakcji w swojej sieci płatniczej.

  • W Crypto.com uruchamiany jest program pilotażowy, z planami dla innych partnerów jeszcze w tym roku.

  • Ułatwi to płatności dla firm kryptograficznych i wesprze plany Visa dotyczące obsługi CBDC w przyszłości.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Visa ogłosiła, że ​​zezwoli na używanie stablecoina USD Coin (USDC) do rozliczania transakcji w swojej sieci płatniczej. Firma uruchamia program pilotażowy z platformą płatniczą i kryptograficzną Crypto.com, z planami dla większej liczby partnerów jeszcze w tym roku.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zgodnie z zapowiedzią Visa skupiła się ostatni rok na rozwiązaniach umożliwiających rozliczanie walut cyfrowych w ramach istniejącej infrastruktury.

Anchorage, pierwszy amerykański bank aktywów cyfrowych czarterowany przez federację, ułatwił program pilotażowy uruchomiony z Crypto.com.

Sponsorowane

Sponsorowane

Trio zakończyło pierwszą transakcję na początku tego miesiąca, a Crypto.com wysłało USDC na adres Visa Ethereum w Anchorage.

Karty Visa Crypto.com

Te wysiłki są częścią trwającego partnerstwa między Visa i Crypto.com. Użytkownicy platformy kryptograficznej mogą otrzymać kartę Visa za staking określonej kwoty natywnego tokena Crypto.com (CRO).

Po otrzymaniu karty użytkownicy mogą dokonywać typowych płatności i doładowywać swoje saldo kupując kolejne CRO.

Do tej pory zakupy dokonywane kartą Visa Crypto.com musiały zamienić CRO na pieniądz fiducjarny. Portfel użytkownika Crypto.com deponował tradycyjną walutę fiducjarną na koncie bankowym, które w późniejszym czasie było przesyłane do Visa w celu rozliczenia transakcji. Dla firm zajmujących się głównie kryptowalutami może to być dodatkowy koszt i komplikacja.

Zgodnie z zapowiedzią Visa, możliwość rozliczania płatności w USDC pomaga kryptowalutowym rodzimym firmom ocenić zasadniczo nowe modele biznesowe bez potrzeby angażowania tradycyjnego fiat w ich przepływach skarbowych i rozliczeniowych.

Uaktualnienia zapewniające tę możliwość, a także integracja Visa z Anchorage, stawiają firmę płatniczą w doskonałej pozycji do bezpośredniego wspierania pojawiających się walut cyfrowych banków centralnych (CBDC).

Ciągła integracja kryptowalut

Ta wiadomość jest tylko najnowszym krokiem Visa w ułatwianiu płatności w kryptowalutach. Oprócz Crypto.com wydała również karty płatnicze we współpracy z giełdą kryptowalut Binance.

Pod koniec ubiegłego roku Visa ogłosiła, że ​​włączyła USDC do swojego systemu płatności. Na początku tego roku dyrektor generalny Visa, Al Kelly, zasugerował, że firma zacznie dodawać kryptowaluty do swojej sieci płatności.

Cuy Sheffield, szef ds. kryptowalut w Visa dodał:

Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów na całym świecie, aby mieć dostęp do walut cyfrowych, przechowywać je i używać, a także widzimy zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na tworzenie produktów, które zapewniają taki dostęp konsumentom.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz