Visa ma grube krypto plany – mówi Al Kelly

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Al Kelly ponownie podkreślił plany Visa związane z kryptowalutami.

  • Gigant przetwarzania płatności planuje wykorzystać rynek krypto płatności zanim zrobi to jego konkurencja.

  • Celem firmy jest też rozwiązanie problemu interoperacyjności CBDC.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas prezentacji wyników firmy, Al Kelly stanowczo potwierdził i nakreślił plany Visy. CEO stwierdził, że jego spółka przygląda się usługom związanym z Bitcoinem.

SponsorowaneSponsorowane

Dyrektor generalny Visa – Al Kelly, podczas ostatniego spotkania dotyczącego wyników finansowych firmy, ujawnił, że gigant przetwarzania płatności planuje wykorzystać rynek krypto płatności zanim zrobi to jego konkurencja.

Visa zaangażowała się w kryptowaluty już wcześniej W 2020 r. procesor płatności trafił w nagłówki mediów, gdy jako pierwszy wśród swoich konkurentów w pełni rozliczył krypto transakcje. Stało się to możliwe za sprawą partnerstwa z Crypto.com i było to jej pierwsze poważne wejście w przestrzeń kryptowalut.

SponsorowaneSponsorowane

Na tym jednak nie koniec. Firma kierowana przez Ala Kelly’ego wykorzystała do rozliczeń transakcji również USDCstablecoin wspierany przez Ethereum. Rozwiązanie to zostało opracowane we współpracy ze starymi znajomymi – Crypto.com i Anchorage, federalnym bankiem cyfrowych aktywów.

Od tego czasu gigant kart kredytowych rozszerzył swoje kryptowalutowe horyzonty. Visa posiada już ponad 35 partnerstw z platformami walut cyfrowych. To pokazuje impet z jakim spółka zamierza ugryźć kawałek tortu.

Al Kelly stanowczo powtórzył i nakreślił plany Visy, stwierdzając, że firma przygląda się usługom związanym z Bitcoinem:

Skupiamy się na pięciu różnych możliwościach, które widzimy w tej przestrzeni i powiedziałbym, że jest to przestrzeń, do której skłaniamy się w bardzo duży sposób i myślę, że jesteśmy wyjątkowo dobrze pozycjonowani.

Następnie wskazał najważniejsze punkty roadmapu, w tym wydawanie i kupowanie kryptowalut, dostarczanie interfejsów API związanych z kryptowalutami dla podmiotów finansowych i powierniczych, rozliczenia i płatności w stablecoinach, a przede wszystkim cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC).

Visa i CBDC

CBDC są wciąż stosunkowo nowe w przestrzeni kryptowalutowej. Podstawową ideą kryjącą się za nimi jest narodowa kryptowaluta – cyfrowa waluta, która funkcjonuje obok waluty fiat lub ją zastępuje. Od czasu pojawienia się tego pomysłu powstało zaledwie kilka prób i projektów pilotażowych. W większości przypadków napotykały one jednak na problem interoperacyjności pomiędzy projektami CBDC.

Celem firmy jest rozwiązanie tego problemu interoperacyjności. Gigant finansowy taki jak Visa, który odcisnął już silne piętno w przestrzeni kryptowalutowej, będzie miał najlepszą pozycję do zapewnienia wymiany między krajowymi walutami cyfrowymi. Będzie to przełom, który może na zawsze zrewolucjonizować koncepcję pieniądza. Visa zapewni również użyteczność i pomoże zabezpieczyć wartość CBDC. Kelly zwrócił na to uwagę w swoim wystąpieniu, mówiąc:

Rozmawiamy z bankami centralnymi o kluczowym znaczeniu partnerstwa publiczno-prywatnego, a w szczególności o kluczowym znaczeniu akceptacji, ponieważ aby cyfrowe waluty banków centralnych miały wartość, będą musiały być bezpieczne w umysłach konsumentów, a to jest coś, w czym mamy duże doświadczenie i w czym możemy pomóc. A po drugie, oczywiście muszą mieć jakąś formę użyteczności.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz