Visa ma grube krypto plany – mówi Al Kelly

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Al Kelly ponownie podkreślił plany Visa związane z kryptowalutami.

  • Gigant przetwarzania płatności planuje wykorzystać rynek krypto płatności zanim zrobi to jego konkurencja.

  • Celem firmy jest też rozwiązanie problemu interoperacyjności CBDC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas prezentacji wyników firmy, Al Kelly stanowczo potwierdził i nakreślił plany Visy. CEO stwierdził, że jego spółka przygląda się usługom związanym z Bitcoinem.

Dyrektor generalny Visa – Al Kelly, podczas ostatniego spotkania dotyczącego wyników finansowych firmy, ujawnił, że gigant przetwarzania płatności planuje wykorzystać rynek krypto płatności zanim zrobi to jego konkurencja.

Visa zaangażowała się w kryptowaluty już wcześniej W 2020 r. procesor płatności trafił w nagłówki mediów, gdy jako pierwszy wśród swoich konkurentów w pełni rozliczył krypto transakcje. Stało się to możliwe za sprawą partnerstwa z Crypto.com i było to jej pierwsze poważne wejście w przestrzeń kryptowalut.

Na tym jednak nie koniec. Firma kierowana przez Ala Kelly’ego wykorzystała do rozliczeń transakcji również USDCstablecoin wspierany przez Ethereum. Rozwiązanie to zostało opracowane we współpracy ze starymi znajomymi – Crypto.com i Anchorage, federalnym bankiem cyfrowych aktywów.

Od tego czasu gigant kart kredytowych rozszerzył swoje kryptowalutowe horyzonty. Visa posiada już ponad 35 partnerstw z platformami walut cyfrowych. To pokazuje impet z jakim spółka zamierza ugryźć kawałek tortu.

Al Kelly stanowczo powtórzył i nakreślił plany Visy, stwierdzając, że firma przygląda się usługom związanym z Bitcoinem:

Skupiamy się na pięciu różnych możliwościach, które widzimy w tej przestrzeni i powiedziałbym, że jest to przestrzeń, do której skłaniamy się w bardzo duży sposób i myślę, że jesteśmy wyjątkowo dobrze pozycjonowani.

Następnie wskazał najważniejsze punkty roadmapu, w tym wydawanie i kupowanie kryptowalut, dostarczanie interfejsów API związanych z kryptowalutami dla podmiotów finansowych i powierniczych, rozliczenia i płatności w stablecoinach, a przede wszystkim cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC).

Visa i CBDC

CBDC są wciąż stosunkowo nowe w przestrzeni kryptowalutowej. Podstawową ideą kryjącą się za nimi jest narodowa kryptowaluta – cyfrowa waluta, która funkcjonuje obok waluty fiat lub ją zastępuje. Od czasu pojawienia się tego pomysłu powstało zaledwie kilka prób i projektów pilotażowych. W większości przypadków napotykały one jednak na problem interoperacyjności pomiędzy projektami CBDC.

Celem firmy jest rozwiązanie tego problemu interoperacyjności. Gigant finansowy taki jak Visa, który odcisnął już silne piętno w przestrzeni kryptowalutowej, będzie miał najlepszą pozycję do zapewnienia wymiany między krajowymi walutami cyfrowymi. Będzie to przełom, który może na zawsze zrewolucjonizować koncepcję pieniądza. Visa zapewni również użyteczność i pomoże zabezpieczyć wartość CBDC. Kelly zwrócił na to uwagę w swoim wystąpieniu, mówiąc:

Rozmawiamy z bankami centralnymi o kluczowym znaczeniu partnerstwa publiczno-prywatnego, a w szczególności o kluczowym znaczeniu akceptacji, ponieważ aby cyfrowe waluty banków centralnych miały wartość, będą musiały być bezpieczne w umysłach konsumentów, a to jest coś, w czym mamy duże doświadczenie i w czym możemy pomóc. A po drugie, oczywiście muszą mieć jakąś formę użyteczności.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now