Visa publikuje Whitepaper dotyczący interoperacyjności CBDC i stablecoinów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Visa sugeruje, że CBDC i stablecoiny powinny być interoperacyjne.

  • Firma opublikowała whitepaper zatytułowany "Universal Payment Channels" na ten temat.

  • Głównym celem UPC jest przezwyciężenie problemów skalowalności, z którymi borykają się istniejące sieci.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Visa opublikowała whitepaper dla Universal Payment Channels, modelu “hub-and-spoke” dla interoperacyjności pomiędzy różnymi technologiami rozproszonej księgi.

Sponsorowane

Sponsorowane

Firma Visa, świadcząca usługi finansowe, zasugerowała, że cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC) i stablecoiny powinny być interoperacyjne, zgodnie z opublikowanym dokumentem. Whitepaper “Uniwersalne kanały płatności” (UPC) omawia platformę interoperacyjności dla walut cyfrowych i ramy zbudowane na szczycie różnych technologii rozproszonych ksiąg.

Głównym celem UPC jest przezwyciężenie problemów skalowalności, z którymi borykają się istniejące sieci. Visa proponuje “ścieżkę płatności typu hub-and-spoke”, która funkcjonowałaby podobnie do istniejących rozwiązań interoperacyjnych. UPC działa w ten sposób, że nadawcy otwierają pojedynczy kanał płatniczy w węźle, który następnie zarządza transakcją z różnymi szczeblami.

Sponsorowane

Sponsorowane

Transakcja jest kierowana przez węzły pośredniczące, które ostatecznie docierają do adresu docelowego. W dokumencie stwierdza się, że model ten skutkuje lepszą dostępnością sieci.

Visa nakreśla również wiele przypadków użycia UPC, w tym płatności transgraniczne dla CBDC oraz rynek walut cyfrowych. W tym pierwszym przypadku Visa przewiduje system dwupoziomowy, w którym różne CBDC mają różne księgi połączone przez UPC Hub. Jeśli chodzi o rynek, UPC Hub będzie działał jako pomost pomiędzy regulowanymi stablecoinami.

Dokument pozostawia również miejsce dla przyszłych rozważań, takich jak transakcje współbieżne i prywatność. Problemem UPC w obecnej formie z transakcjami jest to, że muszą być one przetwarzane seryjnie, tj. jedna transakcja po drugiej. Celem jest umożliwienie maksymalnej paralelizacji transakcji, tak aby można było dokonywać wielu płatności jednocześnie.

Jeśli chodzi o prywatność, tylko UPC Hub ma dostęp do wszystkich informacji o płatnościach, podczas gdy strona zewnętrzna widzi tylko ostateczne kwoty rozliczenia. Visa zamierza skupić się na chroniących prywatność płatnościach poza łańcuchem.

Visa w pełni angażuje się w technologię blockchain

Firma płatności początkowo odrzucała rozwiązania płatnicze oparte na technologii blockchain, jednak od tego czasu zmieniła swoje podejście do tego tematu. W ciągu ostatnich dwóch lat firma poświęcała coraz więcej czasu i wysiłku na opracowywanie rozwiązań. Posiada własny zespół ds. rozwoju blockchain, a także współpracuje w różnych celach z istniejącymi graczami w tej przestrzeni.

Wśród nowych inicjatyw uruchomionych przez Visa są tokeny niewymienialne (NFT) i zakup swojego pierwszego NFT, CryptoPunka o wartości 150 000 USD. Visa uruchomiła również kartę nagród kryptowalutowych we współpracy z BlockFi.

Wygląda na to, że Visa jest bardzo świadoma korzyści płynących z technologii blockchain i jej nisz. Nowe wysiłki, których jest pionierem, wskazują, że chce zachować znaczenie, gdy nowe technologie zaczynają wstrząsać światem finansowym.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz