Cena Vechain (VET) gwałtownie rośnie od dnia 10 marca. Chociaż krótkoterminowa korekta wydaje się prawdopodobna, VET nie zakończył jeszcze swojego ruchu w górę.

Ruch długoterminowy

Cena VET szybko rosła od czasu osiągnięcia najniższego poziomu 37 satoshi z dnia 10 marca. Ten niski poziom utworzył podwójne dno, które zostało wzmocnione przez wyraźną, byczą dywergencję na tygodniowym wskaźniku RSI.

Gdy cena wybiła się z obszaru oporu na 105 satoshi, nadal rosła w parabolicznym tempie. Ten sam obszar powinien teraz służyć jako wsparcie. Najbliższy obszar oporu znajduje się teraz na 255 satoshi. Cena jeszcze go nie osiągnęła, mimo że zbliżyła się do niego długim, górnym knotem.

Chociaż tygodniowy RSI jest już wykupiony, nie widać jeszcze żadnych oznak niedźwiedziej dywergencji, więc możliwe jest, że ruch w górę będzie kontynuowany.

Wykres VET dzięki Tradingview

Wykres dzienny pokazuje, że pomiędzy 50 a 200-dniowymi średnimi kroczącymi (MA) doszło do byczego krzyża, co oznacza, że rozpoczął się trend wzrostowy. Jednak cena jest zawyżona i znacznie przewyższa obydwie średnie kroczące, więc konieczna jest korekta.

Chociaż akcja cenowa przypomina pięciofalową formację Elliotta, wskaźniki techniczne sugerują, że jest bardziej prawdopodobne, iż mamy do czynienia z przedłużoną trzecią falą. Wolumen wzrastał przez cały ruch w górę, a dzienne RSI nie wykazuje niedźwiedziej dywergencji.

Obydwa te sygnały są oznakami piątej fali, której obecnie nie dostrzegamy w VET. Dlatego po korekcie, która może osiągnąć dno w dowolnym miejscu między 85-155 satoshi, cena może zainicjować kolejny ruch w górę i osiągnąć wspomniany wcześniej obszar oporu na 255 satoshi.

Wykres VET dzięki Tradingview

Obecny spadek

Bliższe spojrzenie na cenę VET pokazuje, że od dnia 7 lipca widoczny był symetryczny trójkąt. Jednak w momencie pisania tego tekstu VET właśnie wyłamał się z tego wzorca.

Istnieje ukryta bycza dywergencja rozwijająca się na RSI, więc VET może wkrótce znaleźć wsparcie i zainicjować odwrócenie trendu.

Wykres VET dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @CryptoMichNL narysował wykres VET, stwierdzając, że jeśli cena zdoła stworzyć kolejne wyższe dno, powinna wybić się powyżej obecnego obszaru oporu, celując w 230 satoshi.

Jednak, jak widzieliśmy na poprzedniej grafice, cena już się załamała, więc może znaleźć wsparcie w pobliżu 165 satoshi.

Źródło: Twitter

Liczba fal VET

Od szczytu z dnia 7 lipca VET koryguje się w formacji A-B-C. W chwili pisania tego tekstu cena wydawała się kończyć falę C, która może zakończyć się w pobliżu 140 satoshi, w zależności od długości fali A.

Zwiększony wolumen podczas ostatniego spadku, który również spowodował wyłamanie z symetrycznego trójkąta, jest oznaką, że cena nadal ulega korekcie.

Wykres VET dzięki Tradingview

Podsumowując, cena VET spada od czasu osiągnięcia wysokiego poziomu z dnia 7 lipca. Korekta powinna zakończyć się w pobliżu 140 satoshi, po czym VET może nadal rosnąć w kierunku opisanego powyżej obszaru oporu.