Użytkownicy Ethereum Classic mają dostęp do ETH za pomocą WETC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ethereum Classic Labs uruchomiło Wrapped Ethereum Classic (WETC), który umożliwia użytkownikom ETC dostęp do protokołów DeFi w łańcuchu blokowym Ethereum.

  • WETC może być używany z dowolnym portfelem lub narzędziem zgodnym z ERC-20, umożliwiając użytkownikom udział w rozwijającym się ekosystemie DeFI opartym na Ethereum.

  • Mechanizm pomostowy wykorzystuje ChainBridge, inteligentne rozwiązanie kontraktowe, które wytwarza i spala odpowiednią ilość WETC na łańcuchu blokowym Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ethereum Classic Labs (ECL) ogłosiło uruchomienie Wrapped ETC (WETC), tokena łączącego użytkowników Ethereum Classic (ETC) z Ethereum (ETH). Firma stwierdziła, że WETC wykorzystuje mechanizm pomostowy, który skutecznie zapewnia interoperacyjność ETC na Ethereum. ECL wykonało ruch, aby dać użytkownikom ETC dostęp do dużej puli DeFi w Ethereum.

Uruchomienie WETC nastąpiło po niedawnym uruchomieniu mostu DAI-ETC. Ten most dał użytkownikom ETC dostęp do opartego na Ethereum stablecoin DAI. Jest również zgodny z tym samym szablonem mostkowania międzyłańcuchowego opracowanym przez ChainSafe Systems.

Szablon pomostowy ETC-ETH dla WETC

Według ETC Labs rozwiązanie międzyłańcuchowe wykorzystuje ChainBridge, zdecentralizowaną aplikację opracowaną przez ChainSafe Systems. ChainBridge to inteligentny interfejs kontraktowy w łańcuchach bloków ETC i ETH. Tworzy i wypala tokeny WETC na łańcuchu blokowym Ethereum, aby zrównać się z ETC przeniesionym do inteligentnego kontraktu lub z niego wycofanym.

Tokeny WETC są kompatybilne ze wszystkimi portfelami używającymi standardu ERC-20. Podobnie jak inne tokeny ERC-20, WETC współpracuje ze wszystkimi giełdami opartymi na Ethereum DeFi, platformami pożyczkowymi, platformami bukmacherskimi i platformami do gier.

Wyjaśniając konieczność zapewnienia użytkownikom ETC dostępu do protokołów Ethereum DeFi, założyciel i prezes ETC Labs James Wo powiedział:

Realia globalnej pandemii i kryzysu gospodarczego umacniają DeFi jako integralną część szybko rozwijającej się gospodarki cyfrowej. Szczególnie tam, gdzie dostęp do usług finansowych, takich jak handel, oszczędzanie, pożyczki i pożyczki, jest niedostępny z powodu odległości lub niemożności założenia konta bankowego, DeFi będzie coraz ważniejszą siłą napędową pozytywnych zmian.

ETC na blockchainie ETH to rosnący fenomen

Teoretycznie Ethereum to rozwidlenie Ethereum Classic po włamaniu do DAO w marcu 2016. To powinno sprawić, że blockchainy będą rywalami. Jednak w październiku ETC Labs ogłosiło uruchomienie mostu DAI-ETC. Ten most umożliwia użytkownikom ETC korzystanie z tokenów w protokole MakerDAO opartym na Ethereum. Podobnie jak WETC, most ETC-DAI wykorzystuje interfejs inteligentnej umowy ChainBridge, aby zapewnić interoperacyjność łańcuchów bloków.

Niektórzy uważają, że te posunięcia są w rzeczywistości ustępstwem na rzecz miejsca Ethereum w walce o dominację DeFi. Samo ETC Labs przyznaje, że istnieje potrzeba udostępnienia ekosystemu Ethereum dla ETC. Dzieje się tak, ponieważ Ethereum obsługuje obecnie zdecydowaną większość protokołów DeFi. Cytat z firmy brzmi:

Zdecentralizowane finanse (DeFi) urosły do ​​ponad pół miliona użytkowników, z ponad 13 miliardami USD zamkniętymi w protokołach DeFi. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość protokołów DeFi jest oparta na Ethereum, WETC zapewni użytkownikom ETC łatwy dostęp do DeFi w łańcuchu blokowym Ethereum.

Jak informuje spółka, obecnie trwają starania o notowanie WETC na giełdach.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

I first got into crypto at the University of Hull in 2010 when my friend Jacky and I ironically bought a few bitcoin thinking of it as some kind of internet-joke-thing. We both got rid of it soon after, but while I totally forgot about it and focused on building a career in television, he kept an eye on the crypto scene and a few years later back home in Hong Kong, he made a small fortune investing in Ethereum. That showed me! These days in addition to my writing and television career, I am now a busy crypto advocate because I believe cryptocurrencies and blockchain technology are a key driver of Nigeria's technological transformation, contributing in no small measure to Africa's unique leapfrogging phenomenon. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!