Uniswap wdraża smart kontrakty V3 na testnetach Ethereum

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Uniswap przygotowuje się do aktualizacji protokołu V3 wprowadzając Uniswap V3 Core i zewnętrzne smart kontrakty.

  • Wśród sieci, na których wdrożono smart contract, znajdują się odpowiednio Ropsten, Rinkeby, Kovan i Goerli.

  • Pancakeswap działający na BSC przygotowuje się do wprowadzenia V2 tzw. "Wielkiej Migracji".

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Największa na świecie zdecentralizowana giełda Uniswap przygotowuje się do aktualizacji protokołu V3. Ma ona odbyć się już w maju, w związku z czym DEX ogłosił wdrożenie Uniswap V3 Core i zewnętrznych smart kontraktów w sieci Ethereum.

Wśród sieci, na których wdrożono smart kontract, znajdują się odpowiednio Ropsten, Rinkeby, Kovan i Goerli.

Po wprowadzeniu protokołu Uniswap V2 w maju 2020 r., giełda nadal stawia na innowacje. Chce, aby jej platforma stała się najbardziej efektywnie zaprojektowanym systemem automatycznego animatora rynku na współczesnym rynku.

Uniswap V3 wprowadzi wiele nowych funkcji do zdecentralizowanego rynku Uniswap. Będzie to między innymi efektywność kapitałowa w dostarczaniu płynności, wiele poziomów opłat – które pozwolą dostawcom płynności być nagradzanym za podejmowanie różnych stopni ryzyka – a także zaktualizowane krzywe wiązania AMM – które łączą indywidualne pozycje w jedną pulę.

Adresy smart kontraktów zostały opublikowane na Githubie. Uniswap zaznaczył jednak, że nie są one ostateczne i mogą ulec zmianie, gdy zespół wprowadzi dalsze zmiany w repozytorium.

Aktualizacja i potencjalny wpływ na cenę tokenów UNI

Uniswap (UNI) od momentu wprowadzenia na rynek jest na fali popularności i awansował do grona 16 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. W momencie pisania tego tekstu, tokeny UNI są notowane po ok. 35 USD za sztukę, co stanowi 5-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.

Uruchomienie aktualizacji protokołu z pewnością zwiększy zaangażowanie w ekosystem Uniswap. Tym samym zwiększy użyteczność tokenów UNI i może pozytywnie wpłynąć na cenę kryptowaluty.

Pancakeswap też wprowadza aktualizację do V2

Jak informowaliśmy na łamach BeInCrypto Polska, aktualnie największym konkurentem Uniswapa jest Pancakeswap. Projekt ten działa bardzo podobnie, lecz w oparciu o Binance Smart Chain. To sprawia, że swapy i farmienie jest dużo tańsze niż na Ethereum. Pancakeswap prześcignął nawet Uniswap pod względem liczby tranaksacji.

W niedawnym głosowaniu społeczność PancakeSwap zdecydowała się zatwierdzić funkcję zwaną “Big Burn”. W związku z tym, po “Wielkiej Migracji”, która będzie miała miejsce 23 kwietnia, giełda będzie odkupować i spalać więcej CAKE “niż kiedykolwiek wcześniej”. Każda transakcja na PancakeSwap v2 będzie “przyczyniać się” do tego mechanizmu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now