Uniswap przekracza próg 100 miliardów USD łącznego wolumenu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Uniswap przekroczył 100 miliardów USD łącznego wolumenu.

  • Nadal jest liderem rynku ze znaczną przewagą.

  • Giełda z ekosystemu DeFi odnotowuje rekordowe zainteresowanie pomimo rosnących cen gazu na Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zdecentralizowana giełda (DEX) Uniswap osiągnęła wczoraj nowy kamień milowy, osiągając łączny wolumen o wartości 100 miliardów USD od jej uruchomienia w 2020 roku.

Uniswap stał się pierwszym DEXem, który przekroczył ten kamień milowy o wartości 100 miliardów USD. Wyczyn ten założyciel Haydn Adams świętował na Twitterze w dniu 15 lutego.

Wartość wolumenu obejmuje wszystkie transakcje przetworzone od czasu uruchomienia Uniswap w sierpniu 2020 r.

Dzienny wolumen DEXów / Źródło: Dune Analytics

Statystyka ta jest kolejnym potwierdzeniem dominacji Uniswap na rynku DEX. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy na rynku DEX, pokonujący SushiSwap i Curve Finance ze sporą przewagą. Dwie ostatnie przetworzyły odpowiednio około 2,9 miliarda USD i 1 miliard USD w ciągu ostatnich siedmiu dni, podczas gdy Uniswap przetworzył oszałamiającą kwotę 7,3 miliarda USD.

Rozpędzony Uniswap

Uniswap kontynuował bicie rekordów od stycznia 2020 r., gdy odnotowywał wzrosty w wielu obszarach. Jest to między innymi około 25% wzrost płynności do 3,6 mld USD.

Tak wysoka popularność daje Uniswap 54% udział w rynku DEX. Jednak pomimo jego dominacji, nadal istnieje silna konkurencja ze strony SushiSwap i jemu podobnych.

Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach giełda wyda nową wersję swojej platformy – Uniswap v3. Powinno to przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników – chociaż będzie to niemożliwe, kiedy rynek DeFi osiągnie szczyt. Jednak w żadnym razie nie wygląda na to, aby tempo miało się zatrzymać w najbliższym czasie.

Token UNI również wywołuje wiele dyskusji. Użytkownicy giełdy otrzymali airdrop 400 tokenów UNI we wrześniu 2020 r. Obecnie token kosztuje około 20 USD – jest to 10-krotny wzrost od najniższego w historii poziomu.

Rosną DEXy – rosną ceny gazu

Oprócz branży DeFi, od połowy 2020 r. wiele uwagi poświęcono rynkowi DEX. Są one ośrodkami dla yield farmingu i dostarczania płynności, ale rozwój usług opartych na Ethereum przyniósł wzrost kosztów. Opłaty za gaz były boleśnie wysokie w ostatnich tygodniach, a proste transakcje czasami kosztują ponad 100 USD.

Rozwiązania oparte na warstwie 2 (L2), takie jak Loopring, stanowią alternatywę dla problemu, chociaż inwestorzy wciąż uciekają do innych serwisów robionych na wzór Uniswap i SushiSwap. Te giełdy oparte na L2 przeprowadzają transakcje po znacznie niższym kursie.

Jednak bardzo nagłośniony Ethereum 2.0, który ma dostarczyć sharding i inne funkcje protokołu, również zmierza ku naprawie tych problemów. ETH 2.0 będzie uruchamiany etapami, a traderzy mają nadzieję, że ceny gazu spadną w miarę wdrażania rozwiązań skalujących.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!