„Undo” dla transakcji ETH jest teraz dostępne na MetaMask i WalletConnect

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Izraelski start-up typu blockchain Kirobo ujawnił funkcję „cofnij transakcję” dla transakcji ETH po sukcesie jego wersji na BTC.

  • Natychmiastowo dostępne, ostatecznie obejmie wszystkie transakcje ERC-20 i ochroni przed przypadkowym spaleniem tokena.

  • Kirobo twierdzi, że ma na celu utworzenie warstw na każdym popularnym blockchainie, które chronią użytkowników przed błędami ludzkimi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Izraelski startup Kirobo ogłosił uruchomienie przycisku „cofnij transakcję” dla transakcji blockchain Ethereum (ETH).

Wcześniej dostępna wyłącznie dla Bitcoin, funkcja jest teraz dostępna dla transakcji ETH od 12 listopada, a później będą miały miejsce transfery tokenów ERC-20.

Według firmy wspieranej przez izraelski rząd, funkcja ta ostatecznie obejmie ochronę przed wysyłaniem funduszy na inteligentne kontrakty, które nie akceptują depozytów. Takie transakcje wcześniej skutkowały nieodwracalną utratą tokena.

Przerwanie przypadkowego spalenia tokena

Według Kirobo funkcja jest teraz dostępna dla posiadaczy ETH korzystających z MetaMask i WalletConnect przy użyciu procesu, który jest bardzo podobny do tego z popularnego rozwiązania do transakcji Bitcoinowych.

Użytkownicy muszą wprowadzić unikalne hasło podczas wysyłania ETH na jakiś adres. O ile adres odbiorcy nie wprowadzi tego samego hasła, środki nie zostaną zwolnione z portfela nadawcy.

W przypadku wprowadzenia nieprawidłowego hasła lub braku hasła, nadawca może odzyskać swoje środki za naciśnięciem jednego przycisku. W ten sposób rozwiązanie eliminuje powszechny problem trwałego blokowania funduszy w błędnych inteligentnych kontraktach.

Chroni również użytkowników przed nieumyślnym spaleniem ich tokenów ETH przez przypadkowe wysłanie ich na niesławny adres 0x00000000000000000000000000000000000000, który obecnie zawiera utracone tokeny ETH i ERC-20 o wartości ponad 500 milionów dolarów.

Kirobo twierdzi, że rozwiązanie zapewnia ochronę przed atakami typu man-in-the-middle, ponieważ hakerzy nie mogą uzyskać dostępu do funduszy ETH bez odpowiedniego hasła. Mówi się również, że w żadnym momencie nie przechowuje opieki nad tokenami użytkowników, co zwiększa brak zaufania.

Skalowanie Ethereum (ETH) na korzyść

Mówiąc o potencjale rozwiązań, które mogą pomóc Ethereum w skalowaniu, gdy stanie się ono centrum De-Fi kryptowalut, dyrektor generalny Kirobo, Asaf Naim, powiedział:

„Użycie naszej warstwy logicznej ostatecznie eliminuje potrzebę wysyłania transakcji testowej, znacznie zmniejszając poziom niepokoju odczuwanego przez użytkowników podczas przesyłania środków stronie trzeciej. Kirobo wspiera zasadę decentralizacji i zapewnia użytkownikom taki sam spokój ducha, jaki zapewnia przesyłanie środków między bankami. Właściwie jest lepszy, ponieważ – jak wiemy – środków w portfelach kryptowalut nie można zamrozić ”.

Gwałtowna popularność protokołów De-Fi spowodowała, że ​​dzienne wolumeny transakcji Ethereum przekraczają 1 milion, czyli ponad trzy razy więcej niż Bitcoin.

Wolument transakcji Bitcoin: YCharts
Wolumen transakcji ETH: YCharts

Według Kirobo rozwiązanie to znacznie pomoże w skalowaniu Ethereum, ponieważ firma stara się tworzyć warstwy na popularnych blockhainach, które chronią transakcje przed błędami ludzkimi i zapewniają bezpieczeństwo tak samo, jak wszystko, co oferują tradycyjne finanse.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

I first got into crypto at the University of Hull in 2010 when my friend Jacky and I ironically bought a few bitcoin thinking of it as some kind of internet-joke-thing. We both got rid of it soon after, but while I totally forgot about it and focused on building a career in television, he kept an eye on the crypto scene and a few years later back home in Hong Kong, he made a small fortune investing in Ethereum. That showed me! These days in addition to my writing and television career, I am now a busy crypto advocate because I believe cryptocurrencies and blockchain technology are a key driver of Nigeria's technological transformation, contributing in no small measure to Africa's unique leapfrogging phenomenon. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now