Ukraińskie władze przejmują 3,800 konsol PS4

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ukraińska służba bezpieczeństwa (SSU) przejęła ponad 5000 sztuk sprzętu komputerowego podczas nalotu na nielegalną farmę górniczą w Winnicy.

  • SSU twierdzi, że eksploatacja została założona przez mieszkańców Kijowa i Winnicy, i obecnie prowadzi śledztwo w sprawie osób zaangażowanych.

  • Ten nalot jest następstwem innego, przeprowadzonego na początku tego miesiąca, w którym skonfiskowano ponad 150 urządzeń ASIC.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W wyniku nalotu na Ukrainie, odkryto proceder wydobywczy obejmujący 3800 konsol PlayStation 4.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według doniesień, funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SSU) skonfiskowali również 50 procesorów i 500 kart graficznych podczas nalotu na nielegalną kopalnię. Oficjalne oświadczenie SSU nazwało operację wydobywczą “największą farmą kryptowalut na Ukrainie”, z której skonfiskowano ponad 5 000 jednostek sprzętu komputerowego.

Ponadto w oświadczeniu podano, że farma nielegalnie wykorzystywała duże ilości energii elektrycznej w mieście Winnica. Ilości, które mogły pozostawić całe dzielnice bez prądu..

Sponsorowane

Sponsorowane

Stwierdzono również, że eksploatację wydobywczą założyli mieszkańcy Winnicy i stolicy Ukrainy, Kijowa. Według SSU górnicy urządzili swoją operację w dawnym magazynie ukraińskiego dostawcy energii elektrycznej Vinnytsiaoblenergo. Podłączyli się do sieci elektrycznej firmy, aby zasilić swoją farmę górniczą.

SSU oświadczyło, że obecnie badają, kto był zamieszany w nielegalną działalność. Łącznie z urzędnikami w Vinnytsiaoblenergo. Służba bezpieczeństwa zarejestrowała postępowanie z Kodeksu Karnego Ukrainy dotyczące kradzieży wody, energii elektrycznej lub ciepła w wyniku jej nieuprawnionego użycia.

Ten nalot jest jak dotąd drugim udanym zamknięciem na Ukrainie w lipcu. SSU odkryło kolejną nielegalną farmę górniczą wykorzystującą skradzioną energię elektryczną w obwodzie czernihowskim. Urzędnicy SSU skonfiskowali na miejscu ponad 150 układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC).

Gotówka i CBDC na równi na Ukrainie

Podczas gdy ich służby bezpieczeństwa rozprawiają się z nielegalnym wydobyciem i wykorzystaniem energii elektrycznej, w ukraińskiej przestrzeni kryptograficznej poruszają się inne rzeczy. Szczególnie w odniesieniu do cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), cyfrowej hrywny.

2 lipca doniesienia ujawniły, że organ parlamentarny kraju, Rada Najwyższa, uchwaliła ustawę o usługach płatniczych, która uczyniła CBDC standardem płatności. Innymi słowy, traktując ją tak samo jak gotówkę.

Decyzja ta wskazuje na entuzjazm władz ukraińskich wobec cyfryzacji gospodarki. Hrywna cyfrowa jest nadal w fazie badawczo-rozwojowej. Jednak ukraińscy urzędnicy rozważają CBDC od 2018 roku, a nawet przetestowali prototyp na blockchainie Stellar Lumens.

Raporty wskazują również, że ich decyzja czyni Ukrainę jednym z nielicznych narodów, które ustanowiły prawo uznające CBDC.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Dale Hurst jest dziennikarzem, prezenterem i powieściopisarzem. Zanim dołączył do zespołu BeInCrypto, był redaktorem i doświadczonym dziennikarzem w brytyjskim magazynie informacyjnym i lifestylowym.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz