Tylko 24% podaży ETH znajduje się na scentralizowanych giełdach

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • ETH przechowywane na scentralizowanych platformach osiągnęły ATL.

  • Aktualnie na takich giełdach przechowywane jest 24% z 115 milionów ETH znajdujących się w obiegu.

  • Moneta nadal jest o 160% wyżej niż na początku roku, a jej obecna cena wynosi 1 800 USD.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po ostatnich spadkach cena ETH oscyluje w okolicach 1800 USD. Jednak inwestorzy Ethereum cały czas wycofują swoje środki ze scentralizowanych giełd. W konsekwencji doprowadziło to do nowego ATL jeśli chodzi o ETH przechowywane na scentralizowanych platformach.

Według danych CryptoQuant, liczba ETH przechowywanych na scentralizowanych giełdach stopniowo spada od ostatniego kwartału 2020 roku. W owym czasie inwestorzy przez kilka miesięcy z rzędu przechowywali ich stosunkowo stabilną ilość – 26 milionów monet.

Sytuacja zmieniła się jednak we wrześniu ubiegłego roku, mniej więcej wtedy, gdy cena aktywa rozpoczęła imponujący rajd. W kolejnych miesiącach podaż utrzymywana na takich giełdach gwałtownie spadła. Jak pokazuje powyższy wykres, doprowadziło to do zarejestrowanego niedawno nowego minimum na poziomie niespełna 21 milionów.

Oznacza to, że około 24% z 115 milionów ETH znajdujących się w obiegu znajduje się obecnie na scentralizowanych platformach handlowych.

Ogólna aktywność ETH na giełdach jest również znacznie niższa niż dane z 2017/2018 roku, co oznacza, że presja sprzedaży jest słabsza niż trzy lata temu. Można to przypisać stale rosnącej roli Ethereum w przestrzeni kryptowalut. Blockchain ETH jest technologią leżącą u podstaw dwóch największych trwających trendów – NFT i DeFi.

Cena Ethereum (ETH)

Wszystkie powyższe czynniki miały ogromny wpływ na cenę drugiej co do wielkości kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wzrost ETH rozpoczął się na przełomie września i października ubiegłego roku, gdy aktywo oscylowało jeszcze na poziomie około 350 dolarów.

Od tego czasu Ethereum osiągnęło liczne kamienie milowe. Zaczęło się od pokonania 1 000 USD na początku stycznia i ustanowienia nowego rekordu wszech czasów powyżej 1 450 USD. W lutym kryptowaluta przebiła 2 000 USD i zarejestrowała kolejne ATH na poziomie 2 050 USD.

Pomimo późniejszej korekty, która doprowadziła ETH do poziomu 1 300 USD, moneta nadal jest o 160% wyżej niż na początku roku, a jej obecna cena wynosi 1 800 USD.

Co więcej, wzrost ten wpłynął na kapitalizację rynkową Ethereum, która obecnie wynosi znacznie powyżej 200 miliardów dolarów. Według danych AssetDash, ta pokaźna liczba plasuje kryptowalutę w pierwszej 50 największych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej na świecie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now