Trzy osoby postawione w stan oskarżenia podczas dochodzenia SEC w sprawie Insider Trading w Long Blockchain Corp.

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Trzy osoby, w tym akcjonariusz Long Island Iced Tea Co., zostały oskarżone o wykorzystywanie informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi przed zmianą profilu działalności firmy.

  • Ogłoszenie rebrandingu firmy spowodowało wzrost akcji o 380% i skłoniło jednego z winowajców do sprzedaży akcji z zyskiem 160 000 USD.

  • SEC wcześniej oskarżyła dwóch z oskarżonych w związku z manipulacją akcjami z powrotem w 2018 roku.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła zarzuty dotyczące insider Trading przeciwko trzem osobom w ramach dochodzenia w sprawie Long Blockchain Corp.

SponsorowaneSponsorowane

Zgodnie z komunikatem prasowym, który organ regulacyjny wydał 9 lipca, przestępstwo miało miejsce przed ogłoszeniem Long Blockchain Corp. o tym, że będzie “pivotować” swój model biznesowy z napojów na technologię blockchain.

Firma była wcześniej znana jako Long Island Iced Tea Co., a zmiana nazwy podobno doprowadziła do gwałtownego wzrostu cen jej akcji. Doniesienia wskazują, że organy regulacyjne uważają, że ta zmiana marki była w centrum schematu Insider Trading.

SponsorowaneSponsorowane

Eric Watson, Oliver Barret-Lindsay i Gannon Giguiere są oskarżeni na podstawie ustawy o obrocie papierami wartościowymi. SEC zarzuca Watsonowi, udziałowcowi Long Island Iced Tea Co., że poinformował Barret-Lindsay’a, swojego przyjaciela, o planowanej korekcie firmy.

Zgodnie z komunikatem prasowym regulatora, Watson pomógł w nakłonieniu firmy do zmiany biznesu. Podpisał również umowę o poufności, która zabraniała mu ujawniania informacji na temat tych zmian.

Z kolei Barret-Lindsay pokazał poufne informacje swojemu przyjacielowi Giguiere’owi, który przystąpił do zakupu 35 000 akcji Long Blockchain Corp.

Po oficjalnym ogłoszeniu przez firmę zmiany nazwy, ceny jej akcji wzrosły o 380%. Giguiere wykorzystał ten skok i sprzedał swoje akcje z zyskiem 160 000 USD.

Zgodnie z obecną skargą SEC, wszystkie trzy osoby mogą stanąć w obliczu stałych nakazów sądowych i kar cywilnych. Watson, dodatkowo, może stanąć przed zakazem pełnienia funkcji kierowniczych i dyrektorskich.

Co więcej, nie jest to pierwszy raz, kiedy zarówno Barret-Lindsay, jak i Giguiere znaleźli się pod radarem SEC. Jeszcze w 2018 roku regulator również postawił obu mężczyznom zarzuty w związku ze schematem manipulacji akcjami. Według SEC, sprawa ta nadal pozostaje w toku postępowania sądowego.

Odpowiedź regulacyjna żądana od SEC

Prowadząc swoje dochodzenie w sprawie Long Blockchain Corp. oraz trwający pozew przeciwko Ripple Labs, SEC stanął również w obliczu pytań dotyczących wysiłków na rzecz regulacji kryptowalut.

W dniu 9 lipca doniesienia ujawniły, że amerykańska senator Elizabeth Warren wysłała list do przewodniczącego regulatora Gary’ego Genslera. List, w którym zapytała, co SEC robi w sprawie regulacji kryptowalut. Senator Warren wcześniej skrytykowała zmienność i brak regulacji przestrzeni kryptowalutowej w uwagach z 8 lipca.

Również w tych uwagach podkreśliła brak ochrony inwestorów i wezwała SEC do wykorzystania swoich uprawnień w celu rozwiązania tego problemu. Według doniesień, zażądała odpowiedzi do 28 lipca na swoje obawy od Genslera.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Dale Hurst jest dziennikarzem, prezenterem i powieściopisarzem. Zanim dołączył do zespołu BeInCrypto, był redaktorem i doświadczonym dziennikarzem w brytyjskim magazynie informacyjnym i lifestylowym.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz