Zobacz więcej

Trudny okres europejskiej ekonomii oznacza mniej kupujących Bitcoina (BTC)

2 mins
Aktualizacja Michal Adamski
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • ING poinformował, że perspektywy europejskiej gospodarki są ponure.
  • Strach przed bezrobociem powoduje, że konsumenci wydają mniej.
  • Wciąż uznawany za aktywo spekulacyjne, Bitcoin może stracić część inwestorów.
  • promo

Wraz z rozpoczęciem drugiego kwartału 2020 roku holenderski bank międzynarodowy ING ostrzegła, że ​​stan gospodarki strefy euro może się pogorszyć, zanim wróci do dawnej formy. Pogorszenie koniunktury gospodarczej spowodowało, że mniej osób inwestuje w Bitcoin, gdyż oni zaciskają pasa.

O prawdziwych ekonomicznych konsekwencjach pandemii koronawirusa jeszcze się przekonamy. Starszy ekonomista z ING twierdzi, że chociaż obraz jest teraz znacznie wyraźniejszy, wciąż wiemy „zaskakująco mało”.

Według starszego ekonomisty strefy euro w ING, europejska gospodarka znajduje się w „tragicznej” sytuacji. W aktualizacji na koniec kwartału Bert Colijn mówi, że będzie lepiej, ale ludzie powinni być przygotowani na gorsze czasy. W powyższym filmie Colijn wspomina, że wciąż niewiele mamy informacji na temat prawdziwego stanu europejskiej gospodarki. Dostępne dane pochodzą z ankiet konsumenckich i biznesowych. Według Colijna daje to ponure perspektywy dla gospodarki, jednak pełny wpływ pandemii koronawirusa jest nieznany. Ekonomista ING przyznaje, że ankiety zostały w dużej mierze przeprowadzone przed obecnym poziomem ograniczeń przemieszczania się w wielu głównych gospodarkach Europy. Colijn informuje, że konsumenci wydają się być bardziej skoncentrowani na finansach osobistych, własnym zatrudnieniu i unikaniu większych zakupów. W biznesie zauważa, że ​​PMI spadł ostatnio do najniższego poziomu, jaki kiedykolwiek widziała strefa euro. Chociaż dane nie dostarczają informacji o poziomie szkód wyrządzonych firmom, pokazują, jak wiele z nich zostało dotkniętych kryzysem. Sytuacja wygląda źle i, jak przyznaje Colijn, może się pogorszyć. Istnieją jednak pewne “promienie nadziei” na powrót do zdrowia. Jak wynika z ostatniego raportu ING, Europa nie ucierpiała z powodu rosnącego bezrobocia, podobnie jak Stany Zjednoczone. Nieco zachęcająco bezrobocie spadło w lutym z 7,4 do 7,3 procent. Tymczasem w USA odnotowano ogromny wzrost liczby wniosków o bezrobocie. W ubiegłym tygodniu w sumie 3,28 miliona osób złożyło wnioski o świadczenia z tytułu braku pracy – największa liczba w historii. To powiedziawszy, ING zauważa, że ​​wzrost bezrobocia w Europie wydaje się nieunikniony. Firmy próbują utrzymać się na powierzchni i testują nowe warunki ekonomiczne. Jak ostatnio informował BeInCrypto, dane liczbowe Visa i innych głównych sieci płatniczych sugerują, że ludzie po prostu nie wydają tak dużo jak przed koronawirusem.

Kupowanie bitcoinów jest coraz mniej popularne?

Jak zauważa ING, bezrobocie rośnie, a ludzie coraz bardziej obawiają się bezrobocia. Wciąż uważany przez wielu za wysoce spekulacyjną inwestycję Bitcoin, również jest coraz rzadziej  kupowany. Chociaż Bitcoin posiada wszystkie właściwości wyjątkowego zasobu tak zwanej bezpiecznej  przystani- cyfrowego złota – prawdopodobnie upłynie wiele lat bezbłędnego działania sieci, zanim zostanie powszechnie uznany za taki. Tymczasem osoby zmartwione utratą pracy na całym świecie raczej nie spieszą się, by zająć pozycje w krypto-walucie. Już teraz dane z LocalBitcoins pokazują zastój zakupu BTC w strefie euro. Dane nie odzwierciedlają całego rynku europejskiego, ale podkreślają trend spadkowy. [Coin.Dance]  
Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Marzec 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
beb6bed67f03cbdd777c4524b71d3182?s=120&d=mm&r=g
Michal Adamski
Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane