Trudność kopania BTC coraz bliżej ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wg firmy analitycznej Glassnode, trudność wydobycia BTC znajduje się 4,4 % od ATH.

  • W listopadzie wzrósł też hash rate sieci BTC.

  • Według niektórych analityków, zarówno wzrost trudności wydobycia, jak i hash rate są długoterminowymi byczymi wskaźnikami dla ceny BTC.

  • Ze względu na cenę ETH osiągającą roczne szczyty, wzrosła także trudność wydobycia na blockchainie Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin w ostatnim czasie znajdował się w mocnym trendzie wzrostowym. Co prawda kilka dni temu miała miejsce dosyć spora korekta z okazji czarnego piątku, jednak cena najstarszej kryptowaluty zaczęła już powracać do wcześniejszych poziomów. Wg firmy analitycznej Glassnode, rośnie nie tylko cena, ale też trudność wydobycia.

Według Glassnode, wczoraj trudność kopania BTC znajdowała się zaledwie 4,4 procent od obecnego ATH.

Trudność wydobycia to termin, który określa, jak trudno jest węzłom rozwiązywać równania kryptograficzne, które są niezbędne dla utrzymania sieci. Trudność rośnie wraz z liczbą górników w sieci, aby zapewnić, że nowe monety nie są wprowadzane do obiegu zbyt szybko.

Wzrost trudności zazwyczaj wskazuje też wzrost działalności górniczej. Nie inaczej jest teraz. W listopadzie wzrósł też hash rate sieci BTC (moc potrzebna do rozwiązania równań kryptograficznych).

źródło: Coinmarketcap

“Cena podąża za hash ratem”

Według niektórych analityków, zarówno wzrost trudności wydobycia, jak i hash rate są długoterminowymi byczymi wskaźnikami dla ceny BTC. Na przykład Max Keiser zawsze mówi, że “cena podąża za hash ratem”: jeśli hash rate idzie w górę, cena podąża za nim (i na odwrót).

I rzeczywiście, wzrost trudności kopania historycznie oznaczał początek byczego cyklu w 2013 i 2016 roku. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy w przypadku ostatniego rajdu monety do poziomu zaledwie 3% od ATH historia zatoczy koło.

Trudność kopania Ethereum

Ze względu na cenę ETH osiągającą roczne szczyty, wzrosła także trudność wydobycia na blockchainie Ethereum. Według Glassnode, trudność kopania Ethereum w piątek osiągnęła dwu letni szczyt. Co ciekawe, wzrost trudności nastąpił po spadkach cen tokena z 600 do 513 dolarów. W momencie pisania tego artykułu cena ETH oscyluje w okolicach 585 dolarów.

W sieci Ethereum w ostatnim czasie mają miejsca też spore przeciążenia. Z tego powodu giełda Binance musiała nawet wstrzymać na jakiś czas wypłaty. Pomimo trudności giełda Changpenga Zhao wznowiła wypłaty na własnym łańcuchu Binance Smart Chain.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now