JPMorgan, DBS, Temasek łączą siły w firmie płatniczej opartej na Blockchain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • JPMorgan, Temasek i DBS Bank łączą siły w firmie zajmującej się płatnościami blockchain.

  • Partior ma zakłócić tradycyjne płatności transgraniczne.

  • W przyszłości Partior uwzględni również waluty cyfrowe banku centralnego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

JPMorgan, DBS i Temasek połączyły siły, aby stworzyć otwartą platformę wykorzystującą technologię blockchain, która ma rozwiązać typowe problemy z płatnościami.

W niedawnym komunikacie prasowym JPMorgan ogłosił współpracę z gigantami finansowymi DBS i Temasek. Partnerstwo ma na celu wprowadzenie platformy blockchain, aby „zmniejszyć obecne napięcia i opóźnienia w płatnościach transgranicznych, transakcjach handlowych i rozliczeniach walutowych”.

Projekt ma być otwartą platformą branżową, która wprowadzi obecną globalną przestrzeń płatności w nową erę. Nowo powstała firma technologiczna będzie się nazywać Partior, co po łacinie oznacza „rozpowszechniać i udostępniać”.

Nowa era płatności bankowych

Korzystając z blockchain, Partior ma na celu zmianę sposobu działania tradycyjnych płatności transgranicznych. W związku z tym wyeliminowanie typowych problemów, które obejmują wielokrotne weryfikacje szczegółów płatności przez banki. Powoduje to kosztowne działania pojednawcze.

Platforma ma być otwarta dla wszystkich instytucji bankowych i pozwoli bankom i ich klientom na dokonywanie transakcji w czasie rzeczywistym. Ponadto Partior zajmie się również rozwiązaniem problemów związanych z przetwarzaniem płatności globalnych poprzez wdrażanie rozliczeń „atomowych”, czyli rozliczeń natychmiastowych, z wykorzystaniem zdigitalizowanych pieniędzy banku komercyjnego.

Rozwiązywanie bieżących punktów problemów

Mówiąc o partnerstwie, prezes DBS Bank, Piyush Gupta powiedział, że „wykorzystując zalety technologii blockchain i inteligentnych kontraktów, platforma Partior zajmie się obecnymi problemami” i dodał:

Otwarta platforma umożliwi bankom na całym świecie zapewnianie transgranicznych płatności wielowalutowych w czasie rzeczywistym, finansowania handlu, rozliczeń walutowych i papierów wartościowych DVP na światowej klasy platformie, z programowalnością, niezmiennością i identyfikowalnością wbudowaną w jej pakiet usług.

Takis Georgakopoulos, globalny szef JP Morgan ds. płatności hurtowych, powtórzył, że JPMorgan chce być liderem, ponieważ jego klienci „przechodzą na wiele platform bankowych, zdecentralizowane sieci i cyfrowe pieniądze”.

Firma planuje również uwzględnienie inicjatyw i przypadków użycia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Jak wcześniej informował BeInCrypto, JPMorgan przetestował również płatności blockchain między satelitami okrążającymi Ziemię i odkrył, że urządzenia cyfrowe mogą wykorzystywać technologię kryjącą się za cyfrowymi walutami do transakcji.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now